“Gwiazdozbiór Psa”, Peter Heller

17.04.2013 
Kategoria: Insignis, Heller Peter, #en, zwiastun, książka, autor

“Gwiazdozbiór Psa”, Peter Heller, Wydawnictwo Insignis :: Peter Heller @YT.

Hig przeżył epidemię grypy, która niemal doszczętnie wytrzebiła ludzkość. On sam stracił żonę i przyjaciół. Teraz mieszka w hangarze na małym opuszczonym lotnisku wraz z psem i jedynym sąsiadem – mizantropem nie rozstającym się z bronią. W swojej cessnie 182 z 1956 roku Hig zabezpiecza strefę ochronną lotniska, a od czasu do czasu wymyka się w góry, by łowić ryby i udawać przed samym sobą, że wszystko jest jak dawniej. Kiedy jednak w pokładowym radiu natrafia na transmisję z innego lotniska, budzi się w nim skrywana głęboko nadzieja, że gdzieś istnieje inne, lepsze życie, podobne do tego, które utracił.


Zwiastun książki @YT.

Ryzykując wszystko, Hig wyrusza na wyprawę tam, skąd nie będzie już mógł powrócić, nie tankując: kieruje się do źródła zaszumionego sygnału radiowego. To, co go czeka i z czym musi się zmierzyć, jest zarazem i lepsze, i gorsze od czegokolwiek, czego mógł się spodziewać.

Gwiazdozbiór Psa to porywająca i wzruszająca, tyleż zabawna, co przejmująco smutna opowieść o człowieku, który wiedzie życie w ziejącym pustką, przepełnionym poczuciem straty świecie; opowieść o tym, czym gotów jest zaryzykować, by wbrew wszystkiemu odzyskać więź z innymi, miłość i pełnię człowieczeństwa.


Peter Heller @YT.


Peter Heller @YT.

GWIAZDOZBIÓR PSA, Peter Heller
The Dog Stars
Wyd. Insignis (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Insignis
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Peter Heller
:: Peter Heller - facebook

:: Wydawnictwo Insignis

Komentarze

Dodaj komentarz: