“13 wojen i jedna”, Krzysztof Miller

23.04.2013 
Kategoria: Miller Krzysztof, książka, Znak, autor

“13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”, Krzysztof Miller, Wyd. Znak :: Arkadiusz Jakubik @YT.

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny. Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji.


Krzysztof Miller, Fotograficzny Program Bez Nazwy, BankierTV @YT.

Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki. Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.


Piotr Górecki @YT.


Arkadiusz Jakubik @YT.


Arkadiusz Jakubik @YT.

13 WOJEN I JEDNA, Krzysztof Miller
Wyd. Znak (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Krzysztof Miller (ur. 1962) - wybitny fotoreporter, wielokrotny mistrz polski seniorów w skokach do wody z trampoliny i wieży. Od 1986 autor zdjęć dla pism drugiego obiegu w Polsce, fotografował obrady Okrągłego Stołu. Od 1989 fotoreporter „Gazety Wyborczej”. Otrzymał wiele nagród, w 2000 roku był jurorem World Press Photo.

(nw)

Linki:

:: Krzysztof Miller - facebook
:: Krzysztof Miller - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: