“Szmaragdowa Tablica”, Carla Montero

6.05.2013 
Kategoria: Montero Carla, CzytamSobie, zwiastun, recenzja, książka, Rebis

“Szmaragdowa Tablica”, Carla Montero, Wyd. Rebis :: Dorota Wellman o książce / Zwiastun książki @YT.

Historia i współczesność, miłość i wojna, zakazany romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie chciwością - ta wspaniała powieść zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty. Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykła prawdę, która całkowicie zmienia jej życie. Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret - kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga.


Agnieszka Błaszczyk (CzytamSobie): recenzja książki @YT.


Zwiastun książki @YT.


Zwiastun książki @YT.

Szmaragdowa Tablica to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.

SZMARAGDOWA TABLICA, Carla Montero
La tabla esmeralda
Wyd. Rebis (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Rebis
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie. Jednak od zawsze uwielbiała pisać. Za swoją pierwszą bestsellerową powieść, Una dama en juego, otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. Szmaragdowa Tablica jest jej druga powieścią - prawa do jej wydania kupiło już kilka europejskich oficyn.

(nw)

Linki:

:: Carla Montero
:: Carla Montero - twitter
:: Carla Montero - facebook

:: Wydawnictwo Rebis

Komentarze

Dodaj komentarz: