“Niebo dla średnio zaawansowanych”, Szymon Hołownia, ks. Grzegorz Strzelczyk

21.05.2013 
Kategoria: Strzelczyk Grzegorz, Hołownia Szymon, książka, Znak

“Niebo dla średnio zaawansowanych”, Szymon Hołownia, ks. Grzegorz Strzelczyk, Wyd. Znak :: Sonda: Jak będzie w niebie i kim są anioły? @YT.

Co zrobić, gdy zobaczysz światełko w tunelu? Dlaczego warto uzbierać sobie czyśćcowych odpustów na zapas? Czy niebo będzie jak wieczny orgazm, a w piekle będzie ciekawsze towarzystwo? To tylko niektóre z pytań, które zawsze chciałeś zadać swojemu katechecie, ale się bałeś. Teraz jednego z najbardziej błyskotliwych polskich teologów – ks. Grzegorza Strzelczyka – w dogmatyczny kozi róg próbuje zapędzić Szymon Hołownia. Efektem starcia tych dwóch godnych siebie rozmówców jest niezwykła książka. Tylko dzięki niej dowiesz się, czy w niebie będą małżeństwa (skoro ślubuje się tylko do śmierci), czy dalej będą dokuczać nam komary i dlaczego jedna z głównych prawd wiary jest głęboko nieprawdziwa. Lekko, dowcipnie i intrygująco o sprawach bardzo poważnych. Sprawdź, co czeka Cię po drugiej stronie!

NIEBO DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH
Szymon Hołownia, ks. Grzegorz Strzelczyk

Wyd. Znak

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta portalu Stacja7.pl, współpracuje z telewizją TVN, felietonista „Wprost”. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” - w kategorii wywiadu za rozmowę ks. prof. Jerzym Szymikiem “Niebo dla gołębi” (2006) oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą Pamięta Pan Hioba? (2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks. bpa Jana Chrapka, otrzymał ją w 2007 roku za „nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia”. Jest także laureatem wielu innych nagród i wyróżnień. Znany jako prowadzący programy “Mam talent”, “Między sklepami” oraz “Ludzie na walizkach”.

Ks. Grzegorz Strzelczyk. Doktor teologii, dogmatyk, chrystolog, a także informatyk, zapalony fotograf. Prezbiter Archidiecezji Katowickiej, pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, członek zespołu Laboratorium WIĘZI i Centrum Kultury i Dialogu. Autor wielu tekstów o Jezusie Chrystusie. Od kilkunastu lat wolontariusz w ośrodku wychowawczo-opiekuńczym Caritas. Autor m.in. Teraz Jezus.

(nw)

Linki:

:: Szymon Hołownia - stacja7
:: Szymon Hołownia - religia.tv
:: Szymon Hołownia - newsweek
:: Szymon Hołownia - wikipedia

:: Grzegorz Strzelczyk
:: Grzegorz Strzelczyk - twitter
:: Grzegorz Strzelczyk - stacja7
:: Grzegorz Strzelczyk - religia.tv
:: Grzegorz Strzelczyk - bosta.tv
:: Grzegorz Strzelczyk - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: