“Chustka”, Joanna Sałyga

14.05.2013 
Kategoria: film, Sałyga Joanna, zwiastun, książka, Znak, autor

“Chustka”, Joanna Sałyga, Wydawnictwo Znak :: Zwiastun filmu Joanna, reż. Aneta Kopacz. (1) @YT.

Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata. Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa. Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia.


Reporter Polski: Chustka @YT.

To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce “Nieżona“.


Zwiastun filmu Joanna, reż. Aneta Kopacz. (2) @V.

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.

CHUSTKA, Joanna Sałyga
Wyd. Znak (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Joanna „Chustka” Sałyga prowadziła popularnego bloga „do czego przyda się chustka”. Opisywała w nim swoje ponaddwuletnie zmagania z chorobą nowotworową. Jak sama mówiła, blog prowadziła dla syna. Dawano jej trzy miesiące życia, a ona walczyła z rakiem przez trzy lata. Czas choroby, wielkiej miłości i intensywnego smakowania rzeczywistości uznała za najlepszy w swoim życiu. Zmarła 29 października 2012 roku. Miała 36 lat.

(nw)

Linki:

:: “Chustka” - Joanna Sałyga - blog
:: Film: Joanna

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (2) do “Chustka”, Joanna Sałyga

  1. Wanda :: 29.06.2013 , 19:08

    Polecam książkę “Chustka”, w której można przeczytać niemal całą treść bloga Joanny Sałygi. Może to pomóc wielu chorym jak i bliskim chorych na raka. To nie jest jakiś poradnik, raczej zapiski z życia z chorobą, radzenia i nieradzenia sobie z bólem, walki o siebie i rodzinę.

  2. danuta :: 14.07.2013 , 21:25

    Nawet sobie nie wyobrażałam , że istnieją tak piękni ludzie jak Joanna, przeczytałam książkę “Chustka’ .Nie spotkałam nikogo takiego takiego , jak Joanna. Ci którzy mieli to szczęście, to mieli szczęście.

Dodaj komentarz: