“Wieczorem przyjdź na zócalo”, Michał Głombiowski

22.05.2013 
Kategoria: Głombiowski Michał, książka, Literackie, autor

“Wieczorem przyjdź na zócalo”, Michał Głombiowski, Wydawnictwo Literackie :: Michał Głombiowski @YT.

Fascynującą podróż wokół symbolicznego zócalo - serca środkowoamerykańskiego pueblo. Książka, która przenosi w czasie i w przestrzeni. Kto przeczyta, poczuje, że wrócił z dalekiej podróży. Malownicza opowieść drogi przybliżająca piękno Meksyku, Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu. Autor opisuje poznawanie smaków, zapachów, miejsc i zwyczajów. Niespieszne celebruje przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Prowadzi rozmowy i obserwuje codzienne życie ludzi z małych miasteczek. Michał Głombiowski dociera do miejsc zapomnianych, na uboczu, wplecionych w tajemniczą historię kultury Majów i ludu Karaibów. Gdzie bije serce zócalo – gwarnych placyków Ameryki Środkowej.

Michał Głombiowski nie popisuje się przed czytelnikiem erudycja, z rzadka tylko, i tyle ile trzeba, wspomina o burzliwej historii regionu, o tamtejszych wojnach i rewolucjach. Dzięki temu jego książkę czyta się lekko, a jednocześnie wiele się z niej można dowiedzieć o Ameryce i jej mieszkańcach.

WIECZOREM PRZYJDŹ NA ZÓCALO, Michał Głombiowski
Wyd. Literackie

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Literackie
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Michał Głombiowski. Dziennikarz, redaktor, podróżnik. Czasami fotograf. Autor książki Trzeci dzień. Publikuje między innymi w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Polityce, Przekroju, Newsweeku, Podróżach, Travelerze. Mieszka w Gdańsku.

(nw)

Linki:

:: Michał Głombiowski
:: Michał Głombiowski - facebook

:: Wydawnictwo Literackie

Komentarze

Komentarze (1) do “Wieczorem przyjdź na zócalo”, Michał Głombiowski

  1. Wojciechowska-Bänsch Mirosława :: 18.08.2013 , 18:16

    Strona po stronie wędruję z autorem do miejsc już widzianych. Wspominam i odkrywam je jednak, jakby na nowo. Znakomita lektura dla osób wybierających się do Ameryki Srodkowej.

Dodaj komentarz: