“Królowa”, Lady Colin Campbell

3.06.2013 
Kategoria: zapowiedź, Campbell Colin, #en, książka, Znak, autor

“Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon”, Lady Colin Campbell, Wyd. Znak :: Elizabeth Bowes-Lyon @YT.

Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg. Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate i księcia Williama była niezwykłą postacią. Plotki o tym, że urodziła ją kucharka, nie przeszkodziły Elżbiecie zostać wybranką króla Anglii, Jerzego VI. Po śmierci męża, wbrew tradycji nakazującej wdowie po monarsze usunięcie się w cień, wywalczyła sobie nienaruszalną pozycję na scenie politycznej. Skomplikowane relacje łączyły ją z księżną Dianą, którą wspierała na jej drodze do małżeństwa z księciem Karolem, ale po ich rozwodzie ostro potępiła. W Anglii nazywano ją najsilniejszą królową od czasów Kleopatry.


Lady Colin Campbell @YT.

Autorka, Lady Campbell, dzięki w swojej wiedzy historycznej, a także bliskim kontaktom z osobami, które świetnie poznały tajemnicy królewskiej rodziny (przyjaźniła się z Lady Dianą), opowiada o najniezwyklejszej kobiecie z dynastii Windsorów.

KRÓLOWA. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon, Lady Colin Campbell
The Queen Mother: The Untold Story of Elizabeth Bowes Lyon, Who Became Queen Elizabeth The Queen Mother
Wyd. Znak (1 lipca 2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Lady Colin Campbell - brytyjska pisarka, dziennikarka, autorka książek i artykułów o tematyce związanej z panującą w Wielkiej Brytanii dynastią Windsorów. Dzięki swoim licznym kontaktom z osobami z bliskiego otoczenia królowej Elżbiety II, a także dzięki długoletniej przyjaźni z księżną Dianą jest bardzo cenioną komentatorką życia brytyjskiego dworu i znawczynią historii rodziny królewskiej.

(nw)

Linki:

:: Lady Colin Campbell - wikipedia
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: