“Życie w micie”, Wojciech Eichelberger, Beata Pawłowicz

3.06.2013 
Kategoria: Eichelberger Wojciech, Pawłowicz Beata, Zwierciadło, książka, autor

“Życie w micie, czyli jak nie trafić do raju na niby i odnaleźć harmonię ze światem”, Wojciech Eichelberger, Beata Pawłowicz, Wyd. Zwierciadło :: Wojciech Eichelberger i Beata Pawłowicz @YT.

Ta książka jest niczym gra komputerowa – pokonując 14 jej poziomów, czyli czytając tyle właśnie rozdziałów, poznasz 14 mitów współczesnej kultury. Kultury konsumpcyjnej. Te mity – wbrew temu, co wmawiają nam spece od reklamy, marketingu i PR – nie są drogą do szczęścia. Zwodzą nas i prowadzą w ślepe, życiowe uliczki. Dlatego razem z autorami i bohaterami tej książki, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi życiowymi doświadczeniami, warto się zastanowić, czy naprawdę wszystko, co ważne można kupić za pieniądze? Czy najważniejsze jest to, by zajmować się sobą, albo mieć modne pasje? Czy kobiety są już w pełni wyemancypowane, a za to mężczyźni całkiem do niczego? Czy to mity każą nam wierzyć, że nic nie musimy robić, bo i tak „wszystko będzie dobrze”? Albo, że wiecznie będziemy evergreen? Mitem może okazać się także, to w co wszyscy do niedawna wierzyliśmy, że stawiając na Wewnętrzne Dziecko, robimy najlepszą życiową inwestycję. Mitem może okazać się także to, że dla bycia nowoczesnym człowiekiem, wystarczy mówić o tolerancji.

Jeśli jest inaczej niż mówią nam mity, to życie według niesionych przez nie przekonań, nie da nam poczucia sensu i pełni życia. Ale problem tkwi nie tylko w tym, by mity odrzucić, bo jeśli nie mity, to co? Jak żyć naprawdę, tak by doświadczyć tego, co nazwaliśmy w tej książce Żywą Treścią? Jak żyć i być szczęśliwym? Jak nauczyć się mówić konsumpcyjnej mitologii: „dość, wystarczy!”? Jak uwierzyć w to, że każdy z nas ma wszystko, co mu niezbędne do tego, by być tym, kim jest, by być sobą? W tej książce znajdziesz wiele pomocnych myśli i ważnych pytań, które mają za zadanie pomóc wytyczyć własne drogi do udanego, pełnego sensu i Żywej Treści życia.

ŻYCIE W MICIE, Wojciech Eichelberger, Beata Pawłowicz
Wyd. Zwierciadło (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Zwierciadło
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta, trener, pisarz. Współzałożyciel nowatorskiego Oddziału Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji – pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI). Autor i współautor kilkunastu książek poświęconych psychologii wychowania, religii, antropologii i rozwojowi ludzkiego potencjału. W latach 1997-1999 prowadził program „Okna” w TVP2 a w roku 2005 w TVP Kultura program „Nocny stróż”. Od lat związany z miesięcznikiem „Zwierciadło”.

Beata Pawłowicz – poetka, dziennikarka, autorka książki Dekalog szczęścia. Związana z magazynem „Zwierciadło”.

(nw)

Linki:

:: Wojciech Eichelberger - wikipedia
:: Beata Pawłowicz - wikipedia

:: Wydawnictwo Zwierciadło

Komentarze

Dodaj komentarz: