“Filozofia dla życia”, Andrzej Półtawski

3.06.2013 
Kategoria: Półtawski Andrzej, Edycja Świętego Pawła, książka, autor

“Filozofia dla życia. Rozmawiają Krzysztof Ziemiec i Marek Maciejczak”, prof. Andrzej Półtawski, Edycja Św. Pawła :: Prof. Andrzej Półtawski @YT.

Niezwykła i jak dotąd jedyna rozmowa z profesorem Andrzejem Półtawskim, wybitnym filozofem, bliskim współpracownikiem Romana Ingardena, a prywatnie mężem doktor Wandy Półtawskiej i przyjacielem Jana Pawła II. Dzięki dociekliwości dziennikarza Krzysztofa Ziemca możemy poznać nie tylko historię życia tego wyjątkowego człowieka, ale też dowiadujemy się, czym jest nasza godność, co to znaczy być dobrym człowiekiem, kto jest wolny, jak mężczyzna powinien kochać i co zrobić, żeby być szczęśliwym w małżeństwie. Marek Maciejczak natomiast wprowadza nas w ulubioną krainę swojego mistrza, czyli w filozofię, i próbuje rozszyfrować, na czym polega wyjątkowość myśli Karola Wojtyły o człowieku.


Prof. Andrzej Półtawski, wywiad - dr hab. Arkadiusz Chrudzimski @YT.

Wanda Półtawska wciela się w rolę komentatora i uzupełnia toczącą się rozmowę o pewne osobiste, anegdotyczne zdarzenia, które filozofowi, jak to filozofowi… zdają się nieistotne.


Prof. Andrzej Półtawski, wywiad - Katarzyna Bernat @YT.

Książka odsłania wiele nieznanych faktów i sytuacji związanych z najbliższymi Andrzeja Półtawskiego, w tym wiele historii rodzinnych związanych z Karolem Wojtyłą.

ŻYCIE DLA ŻYCIA, prof. Andrzej Półtawski
Edycja Św. Pawła (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Edycja Św. Pawła
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Prof. Andrzej Półtawski
:: Edycja Św. Pawła

Komentarze

Dodaj komentarz: