“Dziewczynka z parku”, Barbara Kosmowska

5.07.2013 
Kategoria: Bookinistka, Kosmowska Barbara, W.A.B., recenzja, książka

“Dziewczynka z parku”, Barbara Kosmowska, Wydawnictwo W.A.B. :: Bookinistka: recenzja książki @YT.

Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Przede wszystkim jednak brakuje jej wypraw do parku, w którym tata, zapalony ornitolog, uczył ją dostrzegać piękno przyrody. Nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem, ale Andzi pomaga pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę, Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy. Czy dziewczynka zdradzi chłopcu swój sekret?

Opowieść o wspomnieniach, które bolą, ale też są tym, co posiadamy najcenniejszego. Autorka mówi o śmierci i stracie w sposób prosty, a jednocześnie pełen szacunku dla swoich bohaterów i czytelników.

DZIEWCZYNKA Z PARKU, Barbara Kosmowska
Wyd. W.A.B. (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. W.A.B.
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Barbara Kosmowska (ur. 1958) - pisarka i literaturoznawca. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść - Głodna kotka - trafiała do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później Teren prywatny wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget Jones” Wydawnictwa Zysk i S-ka i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej”. Kolejne książki: Prowincja (2002), Gobelin (2002), W górę rzeki (2003), Niebieski autobus (2004) i Hermańce (2008) cieszyły się nie mniejszą popularnością. Kosmowska publikuje także utwory dla dzieci i młodzieży.

(nw)

Linki:

:: Barbara Kosmowska - wikipedia
:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: