“Bracia Sisters”, Patrick DeWitt

15.07.2013 
Kategoria: CzytamSobie, DeWitt Patrick, zwiastun, Czarne, recenzja, książka

“Bracia Sisters”, Patrick DeWitt, Wyd. Czarne :: Zwiastun książki The Sisters Brothers @YT.

Akcja powieści rozgrywa się w czasie gorączki złota w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Słynący ze swojej brutalności bracia Eli i Charlie Sisters zostają wysłani z Oregon City do Kalifornii ze zleceniem zabicia wroga swojego szefa. DeWitt przywraca w swojej książce do życia saloony, rozpadające się miasteczka zachodnich stanów i cały Dziki Zachód, kreśląc przy tym galerię barwnych, pełnokrwistych postaci i z wyczuciem dawkując napięcie, absurd, groteskę i śmiech. Bracia Sisters to mistrzowski hołd złożony czarnym westernom i ukłon w stronę Cormaca McCarthy’ego oraz Joela i Ethana Coenów.


Agnieszka Błaszczyk (CzytamSobie): recenzja książki @YT.

Książka znalazła się na listach bestsellerów, była nominowana m.in. do Nagrody Bookera i Nagrody im. Waltera Scotta dla najlepszej powieści historycznej, została także wyróżniona Nagrodą Kanadyjskiego Stowarzyszenia Pisarzy, Nagrodą Literacką Gubernatora Generalnego oraz Rogers Writers’ Trust Fiction Prize.


Bracia Sisters w Trójce @YT.

BRACIA SISTER, Patrick DeWitt
The Sisters Brothers
Wyd. Czarne (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Czarne
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Patrick deWitt urodził się w 1975 roku na wyspie Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Pracował jako robotnik, urzędnik i barman. Zadebiutował w 2009 roku powieścią Ablutions. Wydani dwa lata później Bracia Sisters zostali entuzjastycznie przyjęci przez krytyków i czytelników. Książka znalazła się na listach bestsellerów, była nominowana m.in. do Nagrody Bookera i Nagrody im. Waltera Scotta dla najlepszej powieści historycznej, została także wyróżniona Nagrodą Kanadyjskiego Stowarzyszenia Pisarzy, Nagrodą Literacką Gubernatora Generalnego oraz Rogers Writers’ Trust Fiction Prize.

(nw)

Linki:

:: Patrick DeWitt
:: Patrick DeWitt - wikipedia

:: Wydawnictwo Czarne

Komentarze

Dodaj komentarz: