“Ciemno, prawie noc”, Joanna Bator

27.08.2013 
Kategoria: Bator Joanna, Xiegarnia, W.A.B., książka, autor

“Ciemno, prawie noc”, Joanna Bator, Wyd. W.A.B. :: Joanna Bator (1/2) (Xiegarnia) @YT.

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego „syna”, Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.


Joanna Bator (2/2) (Xiegarnia) @YT.

W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.


Joanna Bator (TV Wałbrzych) @YT.

CIEMNO, PRAWIE NOC, Joanna Bator
Wyd. W.A.B. (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. W.A.B.
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Joanna Bator (ur. 1968) jest autorką prac naukowych, esejów, powieści i opowiadań. Wykładała w Polsko- -Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych na Wydziale Kultury Japonii. Za książkę Japoński wachlarz (2004, wyd. poszerzone W.A.B. 2011) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. W 2009 roku nakładem W.A.B. ukazała się powieść Piaskowa Góra, nominowana do nagród NIKE i GDYNIA, a rok później jej kontynuacja, Chmurdalia, która znalazła się w finale kolejnej edycji nagrody NIKE.

(nw)

Linki:

:: Joanna Bator - facebook
:: Joanna Bator - wikipedia

:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: