“Torsje”, Łukasz A. Zaranek

4.09.2013 
Kategoria: Zaranek Łukasz A., WFW, patronat, książka, autor

“Torsje”, Łukasz A. Zaranek, Wyd. Warszawska Firma Wydawnicza :: Łukasz A. Zaranek @YT.

Ta książka to bunt. Przeciwko beznadziejności tego świata. Całemu złu, które rozgrywa się wokół nas, na które nie mamy wpływu. Dlaczego nie potrafimy być szczęśliwi? Dlaczego sami siebie niszczymy i dlaczego tak trudno wybaczyć drugiej osobie? I przede wszystkim czy nasze przeżycia odciskają na nas piętno, na które jedynym lekarstwem są torsje? Autor przedstawia historię Aleksa, pisarza, którego losy splatają się z losem młodej studentki Glorii. Ona ma być remedium na jego niemoc twórczą, on ma sprawić, by jej życie wróciło na właściwe tory. Jednak nic nie jest takie proste i oczywiste, jak się Aleksowi wydaje. Poznaje tajemnicę Glorii i nieświadomie zaczyna grać rolę, jaką mu wyznaczyła. Doprowadzi to do wydarzeń, których ani Aleks, ani Czytelnik nie mają prawa się spodziewać.

FRAGMENT

– Twoje zdrowie – z uśmiechem powiedziałem do Glorii, wyciągając jednocześnie szklankę w jej kierunku.

– Zdrowie – odrzekła nieco zafrasowana. Skrzywiła twarz pod wpływem mocnego trunku. Kontynuowała swoją opowieść: – Na imprezie zjawiło się około dwunastu osób. Większość mężczyzn. Byli wśród nich ludzie, których znałam. Przyjaźnili się z mamą. Były też trzy kobiety. Nie pamiętam ich za bardzo, wiem tylko, że długo się nie bawiły. Z początku przebywałam z nimi i bawiłam się balonami. Przed północą David zaprowadził mnie do pokoju. Położyłam się do łóżka. Nie mogłam zasnąć. Hałas przybierał na sile. Głośne śmiechy, krzyki i muzyka rozpraszały mój dziecięcy spokój. Trwało to długo. Momentami przysypiałam, aby za chwilę obudzić się, słysząc śmiech mężczyzn w pokoju obok. Gdy byłam już wykończona tym imprezowym klimatem, który jak kłoda kładł się na moim śnie, otworzyły się drzwi mojego pokoju…

© Łukasz A. Zaranek 2013

TORSJE, Łukasz A. Zaranek
Wyd. WFW (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. WFW
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Łukasz A. Zaranek (ur. 1 czerwca 1982 roku w Wągrowcu) – pisarz, poeta, dziennikarz, humanista. W latach 2001–2006 studiował filologię polską na UAM w Poznaniu. Swoje życie i pasje dzieli na kilka płaszczyzn: działalność społeczna, kulturalna i sportowa, polityka samorządowa, dziennikarstwo, praca z osobami niepełnosprawnymi, literatura. W 2011 roku wyszła jego debiutancka książka Nadyia, która szybko zyskała miano kontrowersyjnej. Autor wierszy i tekstów piosenek, publikuje w lokalnej prasie. Podróżnik po krajach basenu Morza Śródziemnego, jak i po meandrach ludzkich dusz. Introwertyczny filantrop o wrażliwości romantyka, zaczytany w Mendozie, Bukowskim, Houellebecqu i Kosińskim, wierzący – podobnie jak Bułhakow – że wszyscy ludzie są w gruncie rzeczy dobrzy.

(nw)

Linki:

:: Łukasz A. Zaranek - facebook
:: Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza

Komentarze

Dodaj komentarz: