“Piękny kraj”, Alan Averill

4.09.2013 
Kategoria: Averill Alan, Akurat, patronat, #en, książka, autor

“Piękny kraj”, Alan Averill, Wydawnictwo Akurat :: Alan Averill @King5.com

Takahiro O’Leara to japońsko-amerykańskim prezenter telewizyjny, który po nieudanej próbie samobójczej znika z ekranu. Samira Moheb to irańsko-amerykańska tłumaczka wojskowa cierpiąca na zespół stresu pourazowego po wojnie w Iraku. Pokochali się od pierwszego wejrzenia, ale ponieważ nie mieli odwagi tego sobie wyznać, ich drogi szybko się rozeszły. Dzięki tajemniczemu wynalazkowi ukrytemu głęboko w australijskim buszu mają szansę przeżyć życie od nowa. Oczywiście, nie będzie to proste. Miłość nigdy nie jest prosta. Najpierw muszą wyrwać się ze szponów potężnej i tajemniczej korporacji. Następnie muszą zlikwidować obłąkanego naukowca, który próbuje uwolnić przerażające stwory. Wreszcie muszą zrobić coś z wynalazkiem, który może zniszczyć czas. Wspólnie mają szansę ocalić świat.

Umiejętnie skomponowana mieszanka akcji, humoru i niezwykłych, pełnokrwistych postaci, składa się na całość o niepowtarzalnym stylu. To pędząca przez czas i kosmos historia miłości z podróżami w czasie w tle. Science fiction dla ludzi, którzy nie czytują science fiction, za to cenią doskonałą literaturę. Ale przede wszystkim, to ponadczasowa opowieść o naturze wspomnień, cierpieniu, miłości, walce i odkupieniu.

W 2012 roku książka zwyciężyła w konkursie amazon.com na najlepszą nową powieść (nagroda Amazon Breakthrough Novel Award), pokonując ponad 10 tys. konkurentów. Pierwszy od wielu lat, ożywczy powiew w SF. Niezwykle sprawnie napisana, bohaterowie z krwi i kości, z którymi czytelnik bez trudu może się utożsamić.

Historia powstania „Pięknego kraju” jest niezwykle interesująca, autor wziął udział w NaNoWriMo (National Novel Writing Month) internetowym projekcie dla pisarzy amatorów. Książka Alana Averilla rozrosła się i ostatecznie trafiła na amazon.com do działu self publishing; Kosztowała 99 centów i kupiło ją 150 osób. Za zarobione w ten sposób pieniądze Alan kupił sobie kilka piw i uznał, że to koniec jego kariery pisarskiej. Za namową przyjaciół, zgłosił jednak „Piękny kraj” do konkursu amazon.com na najlepszą debiutancką książkę roku. Powieść najpierw zdobyła uznanie jurorów, a następnie głosami internautów odniosła bezapelacyjne zwycięstwo.

PIĘKNY KRAJ, Alan Averill
The Beautiful Land
Wyd. Akurat (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Akurat
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Alan Averill pisze odkąd sięga pamięcią i… nauczył się pisać. Jest autorem licznych opowiadań i pięciu sztuk teatralnych, a także - jako wieloletni pracownik Nintendo - współtwórcą ponad 30 gier wideo (m.in. Mario Super Sluggers, Mario Party 7, Magnetica, Hotel Dusk: Room 215, Animal Crossing: Wild World, Chibi-Robo!). Mieszka w Pacific Northwest z żoną Sue i psem Samem Perkinsem.

(nw)

Linki:

:: Alan Averill
:: Amazon Breakthrough Novel Award

:: Wydawnictwo Akurat

Komentarze

Dodaj komentarz: