“G.K. Chesterton”, Jarema Piekutowski

2.10.2013 
Kategoria: Piekutowski Jarema, eSPe, książka, autor

“G.K. Chesterton. Geniusz ortodoksji”, Jarema Piekutowski, Wyd. eSPe :: Jarema Piekutowski @YT.

Fabularyzowana biografia znakomitego pisarza, który stał się niezrównanym obrońcą chrześcijaństwa i Kościoła. G.K. Chesterton to pisarz, dziennikarz, najsłynniejszy po kardynale Newmanie angielski konwertyta na katolicyzm, nazywany współczesnym ojcem Kościoła i jednym z najgłębszych myślicieli, jacy kiedykolwiek istnieli. W swoich błyskotliwych książkach i esejach w mistrzowski sposób bronił chrześcijańskiej ortodoksji, zdrowego rozsądku, piękna i rodziny przed modnymi trendami i ideologiami współczesnego świata. Lektura jego pism przyczyniła się do nawrócenia wielu innych, zarówno sławnych, jak i mniej znanych. Papież Pius XI w depeszy kondolencyjnej nazwał go „oddanym synem Kościoła świętego i obrońcą wiary”. Obecnie trwają przygotowania do wszczęcia jego procesu beatyfikacyjnego. Życie Chestertona może się wydać na pierwszy rzut oka mało interesujące – brak w nim wszak skandali, ekscesów, morderstw, narkotyków i niebezpiecznych morderstw. Jednak, jeśli mu się bliżej przyjrzeć, jak tego dokonał autor tej biografii, odnaleźć w nim można i wielką podróż, i wielką bitwę, i wielki romans. Z kart tej książki jawi się Chesterton jako postać naprawdę niezwykła, pełna życia, radości i miłości.

W szeregu fabularyzowanych epizodów poznajemy niesamowitą osobowość tego apostoła zdrowego rozsądku, jego dojrzewanie i odnajdywanie powołania, perypetie uczuciowe, ewolucję ideową, przyjaźnie i postawę wobec świata. A wszystko to ujęte w doskonałą, literacką formę, której nie powstydziłby się sam bohater tej biografii. To znakomicie napisana opowieść, dzięki której możemy zachwycić się Chestertonem nie tylko jako genialnym myślicielem i pisarzem, ale także jako barwnym, oryginalnym i autentycznym człowiekiem.

G.K. CHESTERTON. Geniusz ortodoksji, Jarema Piekutowski
Wyd. eSPe (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. eSPe
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Jarema Piekutowski jest z zawodu socjologiem, z zamiłowania wokalistą, poetą, blogerem, autorem felietonów, recenzji i opowiadań. Publikował m.in. w ,„Kwartalniku eSPe”, „Więzi”i „Nowej Fantastyce”.

(nw)

Linki:

:: Gilbert Keith Chesterton - gkchesterton.pl
:: Gilbert Keith Chesterton - dystrybucjonizm.pl
:: Gilbert Keith Chesterton - chesterton.fidelitas.pl
:: Gilbert Keith Chesterton - wikipedia
:: Gilbert Keith Chesterton - gkc.org.uk
:: American Chesterton Society - chesterton.org

:: Jarema Piekutowski - facebook
:: Jarema Piekutowski - goldenline

:: Wydawnictwo eSPe

Komentarze

Dodaj komentarz: