“Czas próby”, Krystian Frelichowski

11.12.2013 
Kategoria: Frelichowski Krystian, Słowa i Myśli, patronat, książka

“Czas próby”, Krystian Frelichowski, Wyd. Słowa i Myśli.

Czas próby” to niezwykle wciągająca powieść z okresu stanu wojennego. To pełna autentycznych faktów historia młodego opozycjonisty aresztowanego za działalność konspiracyjną. Śledztwo i pobyt w więzieniu stawiają młodego Karczewskiego przed najtrudniejszą życiową próbą. Czy ją przetrwa? Czy wytrzyma naciski SB, strach, brutalność przesłuchujących i współwięźniów? Czy zdradzi kolegów z podziemia? Trzymająca w napięciu książka uderza wyjątkowym realizmem w opisie szczegółów życia w PRL-u i więziennej subkultury. Doceniona przez czytelników zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Miesięcznika Literackiego Akant’.

Nie ta brama, nie to podwórko… Skręcił za szybko, dookoła trzymetrowy mur. Goniący go tajniak rzucił nim o ścianę. Pociemniało mu na chwilę w oczach. Poczuł zimny dotyk stali krępującej ręce. Stało się.

.

CZAS PRÓBY, Krystian Frelichowski
Wyd. Słowa i Myśli (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Słowa i Myśli
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Krystian Frelichowski - animator kultury niezależnej. Organizator i twórca Kujawsko-Pomorskich Zlotów Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Odznaczony medalem Zasłużony dla Turystyki. W latach osiemdziesiątych założyciel i przewodniczący organizacji niepodległościowej „Wolna Rzeczpospolita”, działacz opozycji demokratycznej, twórca tajnego liceum, współtwórca niezależnego uniwersytetu, redaktor czasopism: „Bibuła”, „Szansa” i „Raport”.

(nw)

Linki:

:: Krystian Frelichowski - blog
:: Krystian Frelichowski - facebook
:: Krystian Frelichowski - Encyklopedia Solidarności

:: Wydawnictwo Słowa i Myśli

Komentarze

Dodaj komentarz: