“Orzeł niezłomny”, Halik Kochanski

19.12.2013 
Kategoria: Kochanski Halik, książka, Rebis, autor

“Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej”, Halik Kochanski, Wyd. Rebis :: Halik Kochanski (1/2) @YT.

Książka wypełnia lukę w drugowojennej historii naszego kraju. Jest to niezwykle ważna próba ujęcia w jednym tomie losu zarówno tych, którzy zostali uwięzieni w okupowanej Polsce, jak i tych, którym udało się z niej wydostać. Wielu z tych ostatnich jest dobrze znanych. Byli pilotami myśliwskimi w bitwie o Anglię, kryptologami łamiącymi szyfr Enigmy czy bohaterskimi zdobywcami Monte Cassino. Jednak książka ta mówi także o niezwykłych losach Polaków, którzy dostali się w pułapkę sowieckiego GUŁagu, polskich sierot w Indiach, polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie i polskich nauczycieli na terenie Węgier. Polacy, gdziekolwiek się znaleźli, walczyli. W II Korpusie, w szeregach Armii Krajowej, Armii Berlinga czy w żydowskich organizacjach bojowych. Nie przyjmując do wiadomości klęski, stawiali opór poprzez niezliczone akty osobistej odwagi, niezłomności i dobroci.


Halik Kochanski (2/2) @YT.

Orzeł niezłomny oparty jest nie tylko na bogatej literaturze i dokumentach, ale także na licznych wspomnieniach i wywiadach ze świadkami wydarzeń, którzy dają przekonujące świadectwo trwania narodu mimo skrajnie nieprzyjaznych warunków.

ORZEŁ NIEZŁOMNY, Halik Kochanski
Wyd. Rebis (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Rebis
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Halik Kochanski - wikipedia
:: Wydawnictwo Rebis

Komentarze

Dodaj komentarz: