“Żony astronautów”, Lily Koppel

18.02.2014 
Kategoria: Koppel Lily, książka, Znak, autor

“Żony astronautów”, Lily Koppel, Wyd. Znak :: Lily Koppel @YT.

Za każdym mężczyzną, który poleciał w kosmos, stała kobieta, która bała się o jego życie. Poznajcie historię żon astronautów. Żony astronautów – zwykłe gospodynie domowe – niespodziewanie znalazły się na świeczniku, a ich życie zostało wywrócone do góry nogami. Miały być wzorem dla Amerykanek, idealnymi żonami i matkami, za którymi paparazzi chodzili krok w krok. Przed kamerami telewizyjnymi, spokojne i opanowane, oglądały, jak ich mężów wystrzeliwano w przestrzeń kosmiczną, bez gwarancji powrotu.

Bycie żoną astronauty oznaczało perfekcyjny uśmiech na sesjach zdjęciowych i nienaganny strój podczas podwieczorków z Jackie Kennedy, udział w wielkich galach i status gwiazdy. Jednak przede wszystkim bycie żoną zdobywcy kosmosu oznaczało samotność i lęk. Tylko inne kobiety, które znalazły się w podobnej sytuacji, wiedziały, jaki to los. Kobieca przyjaźń, solidarność i bliskość przybrały postać klubu żon astronautów.

ŻONY ASTRONAUTÓW, Lily Koppel
The Astronaut Wives Club
Wyd. Znak (2014)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Lily Koppel jest pisarką i dziennikarką, bestsellerową autorką m.in. książki The Red Leather Diary. Współpracowała z „New York Timesem”, Huffington Post”, “Glamour”. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i dwoma psami Ozzym i Luckym.

(nw)

Linki:

:: Lily Koppel
:: Lily Koppel - twitter
:: Lily Koppel - facebook
:: Lily Koppel - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: