“Beksińscy. Portret podwójny”, Magdalena Grzebałkowska

19.02.2014 
Kategoria: Grzebałkowska Magdalena, książka, Znak, autor

“Beksińscy. Portret podwójny”, Magdalena Grzebałkowska, Wyd. Znak :: Magdalena Grzebałkowska @YT.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.


Marcin Prokop (1) @YT.


Marcin Prokop (2) @YT.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

BEKSIŃSCY. PORTRET PODWÓJNY, Magdalena Grzebałkowska
Wyd. Znak (2014)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką “Gazety Wyborczej”. Jest autorka bestsellerowej biografii ks. Jana Twardowskiego “Ksiądz Paradoks“.

(nw)

Linki:

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Komentarze (2) do “Beksińscy. Portret podwójny”, Magdalena Grzebałkowska

  1. N.N. :: 01.03.2014 , 00:46

    Po przeczytaniu jednej trzeciej już wiedziałem, że to świetna biografia i doskonała anatomia życia Beksińskich.

  2. M.W. :: 02.03.2014 , 18:08

    Zgadzam się całkowicie z wypowiedzią Piotra Stelmacha - po przeczytaniu tej książki ma się ochotę przytulić Zdzisława i Tomasza Beksińskich, okazać im jakieś uczucie, przed którymi tak się bronili. Ich postaci są niezwykle fascynujące, ale i w jakiś sposób nieludzkie - choć muszę przyznać, że osobiście bardziej polubiłabym ojca niż syna. Mocna, porywająca, porządnie napisana biografia.

Dodaj komentarz: