“Nie bój się żyć”, Judyta Syrek

12.03.2014 
Kategoria: Syrek Judyta, książka, Znak, autor

“Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego”, Judyta Syrek, Wyd. Znak :: Wspomnienia o o. Joachimie Badenim @YT.

Potomek rycerza spod Grunwaldu i szwedzkiego pirata, oczko w głowie matki – Kazio Badeni. Był temperamentnym dzieckiem, guwernantki miały z nim wiele kłopotów. Podczas studiów w Krakowie, jak na arystokratę przystało, miał pieniądze, własny apartament, lokaja i samochód. A w tańcu uwodził niczym Fred Astaire. Żył beztrosko i towarzysko. Aż do pewnego czerwcowego wieczoru, kiedy to poczuł na plecach łagodny dotyk. Pod jego wpływem zamiast do klubu nocnego, poszedł do kościoła. Kilka lat później wstąpił do dominikanów.


O. Joachim Badeni OP @YT.


Judyta Syrek @YT.


Judyta Syrek @YT.


Judyta Syrek @YT.

Judyta Syrek kreśli pasjonujący portret ojca Joachima Badeniego. Z książki wyłania się czarujący arystokrata, zakonnik z ogromnym poczuciem humoru, fan Biblii i Tolkiena, ale też mistyk, który uzdrawiał przez telefon. Do końca życia kontrowersyjny i pełen sprzeczności, ale uwielbiany i szanowany.

Autorka na podstawie relacji pielęgniarki Sylwii Juszkiewicz, ojców dominikanów i własnych wspomnień w przejmujący sposób przedstawia ostatnie chwile życia Joachima Badeniego. Jej opowieść uzupełniają poruszające świadectwa osób, które doświadczyły jego opieki i modlitwy.

NIE BÓJ SIĘ ŻYĆ, Judyta Syrek
Wyd. Znak (2014)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Znak
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Judyta Syrek, dziennikarka, autorka bestsellerowych książek współtworzonych razem z ojcem Joachimem Badenim: „Kobieta boska tajemnica”, „Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa” oraz „Wyjdź do światła”.

(nw)

Linki:

:: Judyta Syrek - facebook

:: Joachim Badeni - facebook
:: Joachim Badeni - wikipedia

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: