“Dotyk”, Alexi Zentner

13.03.2014 
Kategoria: Wiatr od morza, Zentner Alexi, Bookinistka, książka, autor

“Dotyk”, Alexi Zentner, Wyd. Wiatr od morza :: Bookinistka: recenzja książki @YT.

Mieszkańcy powstałej w czasach kanadyjskiej gorączki złota osady Sawgamet rodzą się, żyją i umierają w cieniu nieodgadnionej potęgi lasu. Otaczająca miasteczko puszcza jest wprawdzie źródłem bogactwa dla szczęśliwych poszukiwaczy złota, stanowi jednak również siedlisko złowrogich zjaw rodem z dawnych, indiańskich podań. Sawgamet to miejsce, w którym nie sposób wytyczyć granicy między tym, co prawdziwe, a tym, co urojone. Jedynym pewnikiem jest to, że – podobnie jak w tradycji słowiańskich klechd – żadna przewina nie pozostanie bez kary. Rozważając historię przedziwnego fatum ciążącego nad swoją rodziną, główny bohater dociera do sedna przerażającej tajemnicy, która zmieniła jego dziadka, założyciela osady, w cień człowieka – w jedną z obłąkanych mar, kryjących się pośród pni prastarych drzew.

Książka Alexiego Zentnera to opowieść o oddaniu i miłości, historia zawziętych zmagań człowieka z przytłaczającymi siłami przyrody, podszytych ciągłym lękiem przed tym, co nieznane.

Poniżej Alexi Zentner odpowiada na pytania polskich czytelników. Wszystkie nagrania zobacz na na kanale YouTube Wyd. Wiatr od morza.


Alexi Zentner @YT.


Alexi Zentner @YT.

DOTYK, Alexi Zentner
Touch
Wyd. Wiatr od morza (2013)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Wiatr od morza
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

(nw)

Linki:

:: Alexi Zentner
:: Alexi Zentner - twitter
:: Alexi Zentner - facebook
:: Alexi Zentner - wikipedia

:: Wydawnictwo Wiatr od morza

Komentarze

Dodaj komentarz: