Luciano Pavarotti; Bonvicini Candido

6.09.2007 
Kategoria: WAiF, Pavarotti Luciano, Łódzkie, Bonvicini Candido, muzyka, książka


sintoniasaintgermain @ YouTube

… Allegro.pl

Luciano Pavarotti. Legenda opery; Candido Bonvicini; Wyd. Łódzkie (1992) :: Film: Luciano Pavarotti, Ave Maria, Schubert.

Luciano Pavarotti nie żyje - zmarł dziś, 6 września 2007 roku…

… Najsłynniejszy Włoch na świecie, najwybitniejszy tenor liryczny naszego stulecia, bohater jednego z największych sukcesów artystycznych XX wieku. Był uwielbiany na wszystkich scenach operowych świata, w Stanach Zjednoczonych kult jego osoby graniczy niemal z deifikacją. Swój wielki talent wokalny udowodnił w ponad czterdziestu operach. Jego Rodolfo w Cyganerii, Edgar w Łucji z Lammermoor, Arturo w Purytanach czy Pinkerton w Madame Butterfly należą do niezapomnianych kreacji, które na stałe zapisały się w historii opery. Głos Pavarottiego był niewątpliwie jednym z tych, które pojawiają się raz na sto lat.

Wydana w 1992 roku w Wydawnictwo Łódzkim książka Candido Bonviciniego jest nie tylko relacją o drodze do sukcesu Pavarottiego - śpiewaka, reżysera, aktora, a nawet dyrygenta, lecz przede wszystkim opowieścią o Pavarottim - człowieku, o życiu prywatnym artysty w otoczeniu ciągle tej samej żony, ukochanych trzech córek i starych przyjaciół.


noiro44 @ YouTube

… Allegro.pl

Historia mojego życia; Luciano Pavarotti; Wyd. WAiF (1993) :: Film: U2, Pavarotti & Friends; Modena; Miss Sarajevo

Linki:
:: www.LucianoPavarotti.com (strona oficjalna)
:: Luciano Pavarotti (Wikipedia)

Komentarze

Dodaj komentarz: