Dzieci cesarza; Claire Messud

12.09.2007 
Kategoria: Messud Claire, Sonia Draga, #en, książka, autor


MeetTheAuthor @ Video.Google

Księgarnia …
(od 21 września)

Dzieci cesarza; Claire Messud; Wyd. Sonia Draga (od 21.IX.2007) :: Film: Claire Messud opowiada o swojej książce “The Emperor’s Children” (Dzieci cesarza)

Jedna z 10 najlepszych książek The New York Timesa!
Nominacja do Man Booker Prize!
Wkrótce ekranizacja w reżyserii Rona Howarda!

“Dzieci cesarza” od wielu miesięcy okupują ścisłą czołówkę listy światowych bestsellerów. To pasjonującą historia o konflikcie ambicji, kryzysie lojalności oraz skomplikowanych relacjach przyjaźni i miłości. Narracja zdaje się wykraczać daleko poza granice społecznej satyry, wprawiając czytelnika w hipnotyczny, poruszający trans.

Akcja czwartej powieści Messud, “Dzieci cesarza”, rozpoczyna się w bardzo niepewnym historycznie momencie: tuż po pęknięciu ogromnej bańki spekulacyjnej lat dziewięćdziesiątych, a przed 11 września. Trójka głównych bohaterów, trzydziestolatków, znajduje się w przełomowym momencie swego życia. Nie są już najmłodsi, ale jeszcze nie czują się zupełnie dorośli. Danielle, producentka telewizyjna, marzy o pracy przy ambitnych projektach, tymczasem zajmuje się takimi tematami jak liposukcja. Julius pracuje jako krytyk literacki i choć kreuje się na znaną osobistość, w rzeczywistości dorabia jako pomoc biurowa. Marina, choć otrzymała lukratywny kontrakt na książkę, wraca na garnuszek rodziców, bez pracy, z niedokończonym rękopisem. W tym właśnie momencie w ich życiu pojawiają się dwie kluczowe postacie: Ludovic Seeley, wydawca, dla którego nie istnieją żadne świętości i który planuje serię rewolucyjnych artykułów, oraz Bootie, pulchny dwudziestolatek, kuzyn Mariny, naiwnie przekonany, że przybył do wielkiego miasta, by odnieść sukces.

Linki:
:: Claire Messud (EN.Wikipedia)
:: Wydawnictwo Sonia Draga

Komentarze

Dodaj komentarz: