Socjopata w Londynie; Daniel Koziarski

13.09.2007 
Kategoria: Koziarski Daniel, książka, Prószyński i S-ka, autor


ksiazki.TV @ VideoGoogle

Księgarnia …

… Allegro.pl

Socjopata w Londynie; Daniel Koziarski; Wyd. Prószyński i S-ka (VIII.2007) :: Daniel Koziarski mówi o swojej nowej książce.

Zabawny i bezkompromisowy rozrachunek z nową falą polskiej emigracji i jej złudzeniami skonfrontowanymi z londyńską rzeczywistością.

Tomasz Płachta próbuje ułożyć sobie życie nad Tamizą, by w ten sposób udowodnić wszystkim swoją życiową zaradność, ale notorycznemu aspołecznikowi z niewyparzonym językiem i szeregiem dziwacznych przyzwyczajeń ciężko jest przebić się w wielokulturowym świecie brytyjskiej metropolii. Chiński właściciel sklepu z zabawkami i jego niepełnosprawny krewny. Grecka biolożka morska o wielkich aspiracjach i wątłym zdrowiu. Pakistańczyk z podejrzanie wypchanym plecakiem. Egocentryczny Hiszpan wlepiający mandaty z pasją inkwizytora. Żyd z tajemniczą inskrypcją na przedramieniu. Polka ze zbyt dużą ilością funtów (wagi). Niemiecki gej, wielbiciel kolarstwa. To tylko niektóre z postaci mających nieszczęście spotkać na swojej drodze Tomasza Płachtę. W tle zaś dzieją się rzeczy o doniosłym znaczeniu historycznym - otwarcie granic UE dla Polaków, śmierć Papieża, zamachy terrorystyczne.

Daniel Koziarski. Urodził się w 1979 roku w Gdyni. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Pisywał dla „Gazety Polskiej”. Jego debiutancka powieść - Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty - została życzliwie przyjęta, zarówno przez czytelników, jak i recenzentów („Dziennik” uznał ją za „niemal gotowy scenariusz na sitcom roku - niepoprawny politycznie, inteligentny i zabawny”).

Link:
:: Blog Daniela Koziarskiego
:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: