Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę; Andrew Keen

21.09.2007 
Kategoria: Keen Andrew, WAiP, #en, wywiad, książka, internet, autor


Authors@Google : YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę; Andrew Keen; Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne (IX.2007)
:: Spotkanie z Andrew Keen’em poświęcone książce “Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę”. Spotkanie odbyło się 5 czerwca 2007 w Google Headquarters (Mountain View, CA).

Zobacz też:
* Andrew Keen w Polsce: “Czy internet niszczy kulturę?” (1)
* Andrew Keen w Polsce: “Czy internet niszczy kulturę?” (2)

Książka współtwórcy pierwszego boomu internetowego w Dolinie Krzemowej prowokuje użytkowników Web 2.0 do zastanowienia się nad wpływem demokratyzacji sieci na kulturę i gospodarkę. Autor przekonuje, że teksty pisane przez amatorów i umieszczane w sieci utrudniają dotarcie do ważnych informacji przygotowywanych przez profesjonalistów. Książka ukazała się w serii “Cyberkultura, internet, społeczeństwo”.


@ Video.Google :: O internecie i “kulturze 2.0″ Bram Alkema rozmawia z Andrew Keen’em.

Księgarnia …

… Allegro.pl

“Co stanie się, gdy ignorancja zmiesza się z egoizmem, ze złym smakiem i z rządami tłumu? Władzę przejmą małpy. Pożegnamy się z ekspertami i strażnikami bram kulturowych - z ulubionymi reporterami i prezenterami, redaktorami, firmami muzycznymi i studiami filmowymi w Hollywood. W czasach kultu amatora to małpy pociągają za wszystkie sznurki. Wykorzystując maszyny do pisania o nieograniczonych możliwościach, tworzą przyszłość. Może nam się ona nie spodobać”. — ze Wstępu


@ VideoGoogle :: Colbert Report rozmawia z Andrew Keen o niszczącym kulturę internecie.

Księgarnia …

… Allegro.pl

“Autorowi […] chodziło o dostarczenie czytelnikowi dyskursu krytycznego dobrej jakości, znakomicie udokumentowanego. To mu się z pewnością udało, na każdej stronie jest intelektualnie wypłacalny. Rzadko czyta się książkę od “deski do deski”. Niżej podpisany się temu nie oparł”.
prof. Kazimierz Kszysztofek, SWPS, Warszawa

“Członków społeczności Web 2.0 książka ta zmusza do zastanowienia się. Choć nie zgadzam się ze wszystkim tezami Keena, znalazłem w niej wiele interesujących spostrzeżeń i informacji”.
Larry Senger, współzałożyciel Wikipedii, założyciel Citizendium

“Web 2.0 umożliwi dostep do większej ilości informacji, stworzy większe możliwości, będzie więcej wszystkiego - bez opłat […] Kult amatora pokazuje, że Web 2.0 ma jednak także ciemne strony”.
Michiki Kakutani “The New York Times”

Linki:
:: AndrewKeen.typepad.com
:: Andrew Keen (Wikipedia)
:: Wydawnictwo WAiP

Komentarze

Komentarze (2) do Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę; Andrew Keen

  1. Kultura 2.0 » Archiwum bloga » Spotkanie z Andrew Keenem w “Polityce” :: 16.11.2007 , 23:45

    […] książki “Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę” (warto zajrzeć również tutaj). Spotkanie poprowadzą Edwin Bendyk i współautor tego bloga, Mirek […]

  2. Andrew Keen w Polsce (1) - "Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę" : ksiazki.TV :: 05.12.2007 , 00:36

    […] :: Książka: Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę; Andrew Keen; Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne (09.2007) :: Wideo: Andrew Keen dla “ksiazki.TV” - WAiP; Warszawa, 27 listopada 2007. Zobacz też: Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę; Andrew Keen […]

Dodaj komentarz: