Katyń; Andrzej Wajda

1.10.2007 
Kategoria: WPtv, Wajda Andrzej, film, książka, Prószyński i S-ka, autor


WPtvpl @ YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Katyń; Andrzej Wajda; Wyd. Prószyński i S-ka(IX.2007)
:: Wideo: Andrzej Wajda opowiada o swojej najnowszej produkcji. Dlaczego zdecydował się na zrealizowanie filmu o zbrodni Katyńskiej.

Album poświęcony filmowi „Katyń” - najnowszemu dziełu Andrzeja Wajdy o tragedii katyńskiej. To nie tylko obszerna relacja z planu zdjęciowego, ale także - z uwagi na bogactwo materiałów archiwalnych i szczegółowe kalendarium zbrodni katyńskiej przygotowane przez historyka dr Andrzeja K. Kunerta - jedyne w swoim rodzaju świadectwo o jakże ważnej dla naszego kraju prawdzie historycznej.

Osobistym wypowiedziom reżysera na temat sprawy katyńskiej i pracy nad filmem towarzyszy bogaty materiał zdjęciowy - z fotosami z planu filmowego, z fotografiami występujących w „Katyniu” znanych polskich aktorów, m.in. Mai Komorowskiej, Danuty Stenki, Mai Ostaszewskiej, Magdaleny Cieleckiej, Jana Englerta, Władysława Kowalskiego, Andrzeja Chyry i Artura Żmijewskiego, oraz z unikalnymi zdjęciami archiwalnych dokumentów i przedmiotów znalezionych podczas ekshumacji grobów oficerów polskich w Katyniu. Całość uzupełniają filmowe dialogi i wypowiedzi współpracowników Andrzeja Wajdy z planu filmowego. Pomysłodawcą formy artystycznej albumu jest znakomity polski grafik prof. Maciej Buszewicz, zaś autorami fotosów i fotografii - Piotr Bujnowicz, Maciej Laprus i Monika Skrzypczak (Fabryka Obrazu).

Album zachwyca bogactwem treści i ikonografii (zajrzyj do środka albumu “Katyń”):

Linki:
:: Film: “Katyń”, strona oficjalna filmu
:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: