“Sieć Niebios”, Lian Hearn

4.12.2010 
Kategoria: Hearn Lian, zwiastun, W.A.B., książka, autor

“Sieć Niebios. Opowieści rodu Otori” (Heavens Net Is Wide: The First Tale of the Otori), Lian Hearn, Wydawnictwo W.A.B. (2010) :: Zwiastun książki, @YT.

Sieć Niebios jest zarazem pierwszą i ostatnią opowieścią o rodzie Otorich, znajdującą swój finał tam, gdzie rozpoczyna się akcja Po słowiczej podłodze. Otori Shigeru, syn przywódcy klanu, nie wie jeszcze, że kiedyś będzie przybranym ojcem Takeo, legendarnego władcy Trzech Krain. Cofamy się wiele lat wstecz, by być świadkami jego dzieciństwa i młodości – treningów w sztukach walki, nawiązywania stosunków z plemieniem skrytobójców, a w końcu bitwy, która stała się próbą jego umiejętności i talentu. Na tle tego wszystkiego rozwija się uczucie Shigeru do pięknej pani Maruyamy.

Lian Hearn po raz kolejny wprowadza czytelników w przedziwną rzeczywistość na poły mitycznej, na poły realistycznej Japonii. Sieć Niebios to opowieść o dojrzewaniu do miłości i cierpienia, o grozie wojny i naturze władzy, w której najważniejsze okazuje się panowanie nad własnym umysłem i sercem. Dla fanów serii to lektura obowiązkowa. Dla nowych czytelników – idealny początek.

SIEĆ NIEBIOS
Lian Hearn, Wyd. W.A.B.

Selkar.pl :: Nokaut.pl :: Allegro.pl

Lian Hearn absolwentka wydziału filologicznego uniwersytetu w Oksfordzie, przed powrotem do rodzinnej Australii pracowała w Londynie jako krytyk filmowy i redaktor artystyczny. Jej wieloletnia fascynacja Japonią zaowocowała cyklem Opowieści rodu Otori. Pierwsza część, Po słowiczej podłodze, ukazała się nakładem W.A.B. w 2003 roku. Za tę powieść autorka otrzymała szwedzką Nagrodę Piotrusia Pana. Druga część cyklu, Na posłaniu z trawy (W.A.B. 2004), uhonorowana została przez redakcję „New York Timesa” tytułem wybitnej książki roku 2003. Kolejne tomy sagi, W blasku księżyca (W.A.B. 2005) oraz Krzyk czapli (W.A.B. 2007), również cieszyły się uznaniem i popularnością. Cykl wydano już w dwudziestu pięciu krajach, wytwórnia Universal Pictures zakupiła prawa do ekranizacji. Sieć Niebios (2007) to ostatni tom, który obejmuje czasy poprzedzające akcję Po słowiczej podłodze.

(nw)

Linki:

:: Lian Hearn
:: Lian Hearn - facebook

:: Wydawnictwo W.A.B.

.

Komentarze

Dodaj komentarz: