Miki Mol; Richard A. Antonius

17.11.2007 
Kategoria: Videograf II, Antonius Richard A., książka, autor


ksiazkiTV @ YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Miki Mol i zaczarowany kuferek; Richard A. Antonius; Wydawnictwo Videograf II (X.2007).
:: Wideo: Richard A. Antonius (Ryszard Antoniszczak), autor książki.

“Miki Mol i zaczarowany kuferek” to pierwsza z serii ilustrowanych opowieści o przygodach Miki Mola - zabawnego mola książkowego, który wraz z przyjaciółmi mieszka w starej bibliotece. Postać Miki Mola jest znana głównie z filmów rysunkowych (pierwszy z nich był wyświetlany w TVP w 1976 r.; drugi, 4-odcinkowy film “Miki Mol i straszne płaszczydło”, był wyświetlany w 1997 r., a ostatnio emitowany ponownie w TVP Polonia i Canal Plus).

W wersji książkowej przygody Miki Mola pojawiły się w 1981 r., a następnie w 1986 r.
Na podstawie trzeciej powieści, zatytułowanej “Miki Mol i kolczaki”, powstał scenariusz do filmu, który zdobył trzecią nagrodę na konkursie Stowarzyszenia Filmowców Polskich i który wkrótce ma być realizowany.

Bohaterami serii są trzy mole książkowe - Miki, Mrówkolew i Świetlik, którzy mieszkają w Filobiblonii, krainie wspaniałych książek. Dzięki magicznym właściwościom encyklopedii mogą wyruszać w różne miejsca, by ratować świat przed działaniami dwóch niebezpiecznych drabów - dyrektora cyrku Amabrasa i jego pomocnika, wilka Arcykąska.

W pierwszym tomie muszą uwolnić Grażynkę i kilka innych dzieci uwięzionych przez parę złoczyńców. Pomaga im w tym zaczarowany kuferek, który stanie się powodem przedziwnych, często zabawnych zdarzeń. Dzięki jego magicznym właściwościom, bohaterowie bajki odbędą tajemniczą podróż w czasie i przeżyją niesamowite przygody.

Napisana barwnym językiem, pełna fantastycznych pomysłów i humoru książka jest apoteozą dobra, pochwałą przyjaźni i radości. Bez nadmiernego dydaktyzmu opowiada o pożytku płynącym z wiedzy i czytania książek, o konieczności dbania o środowisko i o solidarności w obliczu zagrożenia.

Linki:
:: Miki Mol - oficjalna strona
:: Ryszard Antoniszczak (Wikipedia)
:: Wydawnictwo Videograf II

Komentarze

Dodaj komentarz: