Metodologia nauk; Adam Grobler

5.11.2007 
Kategoria: Grobler Adam, Aureus, konkursy, recenzja, książka, Znak


ksiazkiTV @ YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Metodologia nauk; Adam Grobler; Wyd. Aureus, Wyd. Znak.
:: Wideo: Konkurs im. J. Długosza, Nominacja 2007 - prezentacja książki.

Metodologia nauk Adama Groblera to nie tylko znakomity przewodnik po najważniejszych problemach, sporach i typologiach XX-wiecznej metodologii i filozofii nauki. Jest również dziełem bardzo osobistym, pełnym komentarzy i oryginalnych propozycji autora. Stanowi przez to fascynujące, dowcipne i wciągające wyzwanie intelektualne dla każdego, kto chciałby wiedzieć więcej o tym, co decyduje o akceptacji i odrzucaniu hipotez, czym są wyjaśnienie naukowe, prawo nauki, model czy teoria.

Książka nominowana do Nagrody 2007 w Konkursie im. Jana Długosza

Konkurs im. J. Długosza to niezależna impreza kulturalna organizowana corocznie w Krakowie. Zaangażowanie środowiska naukowego oraz towarzyszenie Targom Książki zapewnia jej coraz większe zainteresowanie ze strony branży księgarskiej i wydawniczej. Impreza została wpisana jako istotne wydarzenie kulturalne w kalendarz imprez krakowskich. Zainteresowanie mediów, a zwłaszcza czasopism branżowych oraz dzienników o zasięgu ogólnopolskim pomaga w propagowaniu kultury, w nieszablonowy sposób łącząc ją z działalnością komercyjną.

Ta krakowska inicjatywa to wkład w promocje książki poważnej i wartościowej, docenianej przez krakowskie środowiska naukowe, promowanej statuetką dłuta prof. Chromego. Konkurs im. J. Długosza to szansa dla dzieł z zakresu szeroko rozumianej humanistyki napisanych przez polskiego autora.

Linki:
:: Strona domowa Adama Groblera
:: Adam Grobler (Wikipedia)
:: Wydawnictwo Aureus
:: Wydawnictwo Znak
:: Konkurs im. Jana Długosza

Komentarze

Dodaj komentarz: