Nauczka; Jacek Żakowski

17.11.2007 
Kategoria: Polityka, Żakowski Jacek, Krytyka Polityczna, książka, autor


krytykapolityczna @ YouTube

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Nauczka; Jacek Żakowski; Wydawnictwo Krytyki Politycznej (X.2007).
:: Wideo: Jacek Żakowski, autor książki. Poniżej: zwiastun książki.

„Chciałbym Państwu opowiedzieć, co tu właściwie się stało. A dokładniej mówiąc: chciałbym, żeby ta książka opowiedziała naszą wspólną historię. Historię społeczeństwa, które dzięki wyjątkowemu splotowi okoliczności otrzymało wyjątkową szansę i zrobiło z nią coś tak niesłychanie dziwnego. Fakt, że „Polityka” i „Krytyka Polityczna” wspólnie wydają moją książkę, ma ważne, symboliczne znaczenie. Nie wiem, czy to się współwydawcom spodoba, ale bardzo bym chciał, żeby odpowiedź na miraże IV RP powstała w gdzieś na styku tych dwóch tradycji i postaw.”
(fragment wstępu)

Książka to zbiór najważniejszych tekstów z dorobku jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Z zebranych artykułów wyłania się frapująco opowiedziana kronika narodzin, tryumfu oraz upadku pewnej rewolucji, która przetoczyła się nad Polską w okresie ostatnich trzech lat. Czy wyciągnęliśmy z tej historii jakąś nauczkę? Po lekturze na pewno będziemy tego bliżsi.

Jacek Żakowski (ur. 1957) – dziennikarz i publicysta. Obecnie związany z tygodnikiem „Polityka”. Był rzecznikiem prasowym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, jednym z założycieli „Gazety Wyborczej” oraz pierwszym prezesem Polskiej Agencji Informacyjnej. Laureat licznych nagród: nagrody im. SDP (podziemnego 1987), , Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego (1988), Dziennikarz Roku (1997), dwa Wiktory (1997). Twórca i prowadzący wielu znanych programów telewizyjnych. Zadeklarowany sympatyk „Krytyki Politycznej”.

Linki:
:: Jacek Żakowski (Wikipedia)
:: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Komentarze

Dodaj komentarz: