Nazwij to ucztą miłości; Charles Baxter

19.11.2007 
Kategoria: muzyka, Baxter Charles, film, #en, Amber, zwiastun, książka


LakeshoreEnt @ YouTube

Księgarnia …
(od 29.XI.2007)

… Allegro.pl

:: Książka: Nazwij to ucztą miłości; Charles Baxter; Wyd. Amber (29.XI.2007).
:: Wideo: muzyczny (Cary Brothers: “Honestly”) zwiastun filmu Feast Of Love. Poniżej oficjalny zwiastun filmu. Polska premiera filmu Smaki miłości 7.XII.2007.

Metafizyczna literacka uczta: nieprzewidywalna, gorzko-słodka, liryczna i komiczna

Miłość we wszystkich odcieniach i tonacjach pojawia się w nominowanej do National Book Award powieści wybitnego amerykańskiego autora Charlesa Baxtera. W głosach prawdziwych ludzi z sąsiedztwa cierpiącego na niemoc twórczą pisarza, któremu towarzysz w bezsenności pewnej letniej nocy poddaje pomysł na powieść: przyprowadzi mu swoje byłe żony, ich kochanków, swoich pracowników i sąsiadów. Opowiedzą mu swoje historie. Z nich powstanie “Uczta miłości”.

Oficjalny zwiastun filmu “Feast of Love”

MGMStudiosInc @ YouTube

Wystawna, smakowita, wyciskająca łzy śmiechu i żalu i bez reszty pochłaniająca uczta literacka. Charles Baxter ukazuje nam, jak ciężko wywalczyć wspaniałomyślność, jakiej wymaga codzienne współbycie z tymi, których kochamy. Na naszych oczach tworzy całą społeczność, używając przenikającego na wskroś duszę wzroku, wyrafinowanego, finezyjnego języka i jeszcze… trochę magii blasku księżyca. „The New York Times Book Review”

Wspaniała… Powieść niemalże doskonała, tak głęboka, jak wszechogarniająca jest w swym humanizmie, gorzkim komizmie i mądrości. „The Washington Post Book World”

Linki:
:: Charles Baxter - strona oficjalna
:: Charles Baxter (Wikipedia)
:: Film: Feast of Love - strona oficjalna filmu
:: Film: Feast of Love (IMDB)
:: Film: Smaki miłości (Stopklatka)
:: Wydawnictwo Amber

Komentarze

Dodaj komentarz: