Krzyk czapli; Lian Hearn

23.11.2007 
Kategoria: Hearn Lian, #en, W.A.B., książka, autor


Meettheauthor @ Video.Google

Księgarnia …

… Allegro.pl

:: Książka: Krzyk czapli (The Harsh Cry of the Heron); Lian Hearn; Wydawnictwo W.A.B. (22.XI.2007).
:: Wideo: Lian Hearn, autorka książki.

Mija kilkanaście lat od zaślubin Takeo i Kaede. Mroczne wspomnienia z przeszłości zostały daleko za nimi. Takeo włada Trzema Krainami, wiodąc spokojny żywot u boku ukochanej żony. Jest już ojcem trzech córek: Shigeko, Mikki i Mai. Pamięta jednak o przepowiedni, wedle której poniesie śmierć z ręki syna. Jako doświadczony wojownik, jest gotów wyruszyć na spotkanie z przeznaczeniem. Przedtem jednak będzie musiał stawić czoło samemu sobie i zmierzyć się z prawdą. Czy wyjawi głęboko skrywaną tajemnicę?

Czwarta część niezwykłej opowieści o losach rodu Otori to kolejna podróż w krainę japońskiej kultury. Magia przeplata się tu z ludzkim cierpieniem, przeznaczeniem i śmiercią. A granica między miłością i nienawiścią okazuje się niezwykle krucha.

Lian Hearn (ur. 1942), absolwentka wydziału filologicznego Uniwersytetu w Oksfordzie, przed powrotem do rodzinnej Australii pracowała w Londynie jako krytyk filmowy oraz redaktor artystyczny. Jej wieloletnia fascynacja Japonią zaowocowała cyklem Opowieści rodu Otori. Pierwsza część, Po słowiczej podłodze, ukazała się po raz pierwszy nakładem W.A.B. w 2003 roku. Za tę powieść autorka otrzymała szwedzką Nagrodę Piotrusia Pana za rok 2004. Druga część cyklu, Na posłaniu z trawy (W.A.B. 2004), uhonorowana została przez redakcję „The New York Timesa” prestiżowym tytułem wybitnej książki roku 2003. Kolejny tom sagi, W blasku księżyca (W.A.B. 2005), cieszył się podobną popularnością. Cykl wydano już w 25 krajach, wytwórnia Universal Pictures zakupiła prawa do ekranizacji. Krzyk czapli to czwarta, przedostatnia część opowieści.

Linki:
:: Lian Hearn - strona oficjalna (jest to pseudonim Gillian Rubinstein)
:: Gillian Rubinstein - strona oficjalna
:: Gillian Rubinstein (Wikipedia)
:: Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze

Dodaj komentarz: