“Spadające gwiazdy małej Helenki”, Zofia Zakrzewska-Klosa

16.12.2007 
Kategoria: Cotkotu, Zakrzewska-Klosa Zofia, książka


ksiazkiTV @ YouTube

Wydawca…

… Allegro.pl

:: Spadające gwiazdy małej Helenki; Zofia Zakrzewska-Klosa; Wyd. Cotkotu (2007) :: Helena Klosa, Rafał Olbrychski i Anna Filipska mówią o książce.

„Spadające gwiazdy małej Helenki” to tekst pełen fantazji, który porywa dzieci w świat nieograniczony w czasie i przestrzeni. To podróż przez wszechświat, przeszłość i przyszłość. Podróż przez pełnię duchową i barwne formy, a spektrum kolorów, które jest bardzo ważne dla każdego rozdziału, odpowiada bogactwu myśli oraz uczuć, które przenikają każdą linijkę tej książki. Nie tylko z tego powodu „Spadające gwiazdy małej Helenki” wychodzą z ram literatury przeznaczonej tylko dla dzieci. Swoim humanistycznym wyrazem książka ta zaspakaja również zapotrzebowania dorosłego czytelnika, który może bez lęku balansować na tej wąskiej i delikatnej granicy snu i rzeczywistości. Niezależnie od zainteresowań zostanie delikatnie wciągnięty w tę historię – i w ten właśnie sposób rozszerzony zostanie horyzont myślowy każdego, niezależnie od wieku, czytelnika.

Peter Kurth
tłumacz książki na język niemiecki

Książki Zofii Zakrzewskiej-Klosy trzeba czytać “sercem” a poprowadzą w krainę marzeń i fantazji – jeśli nie została zasypana latami doświadczeń, racjonalnego myślenia i rutynowego działania! Te książki pachną i smakują, a słowa malowane są pędzlem wyobraźni! Kto pozwoli porwać się tej magii – spojrzy w głąb siebie i przeniesie się do świata, w którym wiek nie ma znaczenia i wszystko jest możliwe… Kiedy jest się małym, marzy się o dorosłości, kiedy już się ją osiąga, wzdycha się za błogim dzieciństwem… ‘Spadające gwiazdy malej Helenki’ to książka ponadpokoleniowa!


ksiazkiTV @ YouTube

Zofia Zakrzewska-Klosa – autorka książki „Spadające gwiazdy małej Helenki” – która zadebiutowała w październiku na Targach Książki w Krakowie ­– pięknie, prosto i szczerze potrafi mówić o miłości, przyjaźni, szlachetności i innych wartościach, które, niestety, odchodzą w zapomnienie. A to niełatwe w świecie, w którym królują brutalność, przemoc, bezwzględność i brak szacunku dla innych!

Autorka tak pisze o sobie:

„Miałam szczęście urodzić się w rodzinie, gdzie wiedza, honor, miłość stały na pierwszym miejscu. Dziadek, wybitny profesor historii polskiego średniowiecza [Stanisław Zakrzewski 1873-1936, profesor Uniwersytetu Lwowskiego, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, Towarzystwa Naukowego we Lwowie i Polskiej Akademii Umiejętności], słynął ze znakomitego pióra. Babka, jedna z pierwszych studentek, studiowała biologię i muzykę. To oni przekazali mi w genach swoje zainteresowania sztuką, muzyką, literaturą i przyrodą.”

To nie koniec rodzinnych konotacji. Matką chrzestną Zofii była Helena Zakrzewska, autorka bardzo popularnych przed wojną powieści dla młodzieży, które ze względu na propagowane wartości zostały zakazane przez komunistyczną cenzurę. Obecnie wznowione i ponownie docenione! Autorka nie jest tuzinkowa! Jest wyrazista, oryginalna, z wielkim talentem i jeszcze większym sercem! Nie wpasowuje się w żadne przyjęte ramy i ograniczenia ani jako artystka, ani jako człowiek, roztacza natomiast wokół siebie aurę baśniowości… To wszystko czuć w jej książce!

Linki:
:: Wydawnictwo Cotkotu
:: Agencja Autorska Ananke

Komentarze

Dodaj komentarz: