Dorota Koman poleca książki pod choinkę

20.12.2007 
Kategoria: Cali Davide, Hokus Pokus, Dorota Koman, Literatura, książka


ksiazkiTV @ YouTube

Księgarnia …
… Allegro.pl
.

Księgarnia …
… Allegro.pl

:: Książki: Opowiadania Wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy; Wyd. Literatura (11.2007) oraz A ja czekam…; Davide Cali; Wyd. Hokus Pokus (11.2007)
:: Wideo: Dorota Koman poleca książki pod choinkę.

.
Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy; Wydawnictwo Literatura

Czy Ty także cały rok czekasz z niecierpliwością na Wigilię? Na wytęskniony zapach choinki przyniesionej prosto z lasu, na smak pierników i barszczu z uszkami? W czasie świąt Bożego Narodzenia wszystko może się zdarzyć! Możesz spotkać w supermarkecie prawdziwego anioła, możesz usłyszeć rozmowę bombek choinkowych, możesz także pocieszyć Świętego Mikołaja, któremu zginęły renifery albo dowiedzieć się, co chciałaby dostać gwiazdka? na Gwiazdkę! W podróż po zaczarowanym świecie ciepłych, wigilijnych wierszy i opowiadań wyruszysz z najpopularniejszymi autorami Wydawnictwa Literatura: Pawłem Beręsewiczem, Ewą Chotomską, Wandą Chotomską, Agnieszką Frączek, Barbarą Gawryluk, Kaliną Jerzykowską, Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, Grzegorzem Kasdepke, Ludwikiem Jerzym Kernem, Izabellą Klebańską, Barbarą Kosmowską, Joanną Olech, Anną Onichimowską, Beatą Ostrowicką, Joanną Papuzińską, Barbarą Stenką, i Kazimierzem Szymeczko!

.
A ja czekam…; Davide Cali; Wydawnictwo Hokus Pokus

Niezwykła książka “A ja czekam…” autorstwa Davide’a Cali z czarno-białymi ilustracjami Serge’a Blocha. Biel tła i czerń delikatnej kreski podkreślone zostają pojawiającą się na każdej stronie czerwoną nitką. To nitka wiążąca wszystkie momenty naszego życia w jedną całość. Całość, która składa się przede wszystkim z czekania. Na 56 stronach czarno-białe postaci snują historię, która może być historią naszą, historią naszych bliskich, naszych rodziców lub dziadków. To ciąg wydarzeń: radosnych i smutnych, oczekiwanych i niespodziewanych, ale zawsze poruszających do głębi. Wspaniały prezent dla czytelnika w każdym wieku i na każdym etapie życia. Książka urzeka prostym pomysłem, wzrusza do łez…

W 2005 roku książka otrzymała nagrodę Baobab w kategorii “Album” podczas Salonu Młodzieżowej Książki i Prasy w Montreuil (Francja).

Davide Cali urodził się w 1972 roku w Szwajcarii, mieszka w Genui. Młody, ale już ceniony autor zarówno komiksów, jak i poważnych sztuk teatralnych. Uznanie zyskał swoim wspaniałym poczuciem humoru i niesamowitym darem opowiadania historii.

Serge Bloch urodził się w 1956 roku w Colmar. Po studiach w zakresie dekoracji w Strasbourgu, (pracownia Claude’a Lapointe) został twórcą opraw graficznych dla prasy dziecięcej oraz ilustratorem książek dla dzieci. Członek europejskiego stowarzyszenia rysunku humorystycznego (UBU). Dzieli swój czas między pracę dyrektora kreatywnego w wydawnictwie Bayard, ilustracje dla dzieci oraz rysunki prasowe. Jest znany dzięki sukcesom serii Max et Lili. Wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé (ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka). Rysuje postacie niepokorne, żywe, które niemal rozpiera chęć, by coś nam powiedzieć.

Linki:
:: Wydawnictwo Literatura
:: Wydawnictwo Hokus Pokus

Komentarze

Komentarze (1) do Dorota Koman poleca książki pod choinkę

  1. zs :: 25.02.2011 , 15:08

    Droga Pani Doroto, zajmując się tym, czym Pani się zajmuje, a tym bardziej występując w miediach, wypada chyba wiedzieć, jak w języku polskim odmienia się nazwiska, prawda?

Dodaj komentarz: