Rama - byłam w sekcie; Magdalena Grochowalska

16.01.2008 
Kategoria: Maternus Media, Grochowalska Magdalena, książka, autor


ksiazkiTV @ YouTube

Księgarnia…

…Aukcje

:: Książka: Rama - byłam w sekcie; Magdalena Grochowalska; Wydawnictwo Maternus Media (2007).
:: Wideo: Magdalena Grochowalska, autorka książki.

Powieść “Rama” Magdaleny Grochowalskiej ukazuje psychologiczne i społeczne uwarunkowania leżące u podstaw podatności młodzieży na wpływ grup nieformalnych, jakimi są sekty.

Tytułowa bohaterka powieści ma problemy z identyfikacją z jakąkolwiek z grup społecznych, do których należy. Zarówno w rodzinie, jak i w grupie rówieśniczej czuje się wyobcowana.
Poczucie samotności, gorączkowe poszukiwanie akceptacji, przyjaźni i miłości powoduje, że staje się łatwym obiektem manipulacji członków sekty.

Autorka w sposób interesujący ukazuje z jakim trudem Rama nauczona spełniać wygórowane ambicje rodziców mozolnie uczy się rozpoznawać własne potrzeby. Proces powolnego dojrzewania bohaterki przebiega równolegle z przemianami jakie dokonują się u jej matki, co umożliwia zbudowanie więzi emocjonalnej pomiędzy obiema kobietami. Ten właśnie wątek powoduje, że Rama jest interesującą i pouczającą lekturą zarówno dla młodzieży, jak i rodziców.

dr Jadwiga Konopacka
licencjonowana psychoterapeutka
Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Linki:
:: Wydawnictwo Maternus Media

Komentarze

Komentarze (1) do Rama - byłam w sekcie; Magdalena Grochowalska

  1. iśka :: 22.11.2009 , 15:17

    książka super, polecam każdemu bez względu na wiek, trafia do każdego, dziękuję autorce i zachęcam do wydawania następnych książek tak wartościowych jak ta…

Dodaj komentarz: