Marketing szeptany; Mark Hughes

24.01.2008 
Kategoria: MT Biznes, Hughes Mark, #en, książka, autor


vidiyeah @ YouTube

Księgarnia…

…Aukcje

:: Książka: Marketing szeptany. Buzzmarketing. Z ust do ust. Jak robić szum medialny wokół siebie, firmy, produktu; Mark Hughes; Wydawnictwo MT Biznes (01.2008).
:: Wideo: Mark Hughes, autor książki.

Twórz porywające historie, o których warto mówić

Miasto, które przyjęło… Nazwę firmy. Szalona kampania reklamowa na… Sitkach do pisuarów. Kultowy spot reklamowy emitowany bezpłatnie… Na żądanie tysięcy telewidzów. Bajecznie skuteczny marketing bez dużego budżetu, możliwy dzięki pomysłowości i wiedzy o tym, jak działają massmedia. To marketing szeptany — sztuka reklamy bez reklamy.

Książka (…) jest znakomitym wprowadzeniem do tematyki szeroko rozumianego buzzmarketingu. Mark Hughes należy do tych praktyków, którzy traktują marketing szeptany (buzzmarketing) nie jako zestaw narzędzi, ale jako sposób myślenia, który ma natchnąć całą marketingową komunikację. Autor prowokuje do myślenia i inspiruje, dlatego książka ta powinna stać się lekturą obowiązkową nie tylko dla osób zarządzających marką i planujących strategie komunikacyjne, ale także dla działów kreatywnych w agencjach reklamowych.

Piotr Gotkowski, prezes Streetcom,

“Marketing szeptany” to bezprecedensowy podręcznik kreowania szumu medialnego. Nauczy cię:

Autor tej książki, Mark Hughes, zna sekrety marketingu szeptanego z pierwszej ręki. Za sprawą jego pomysłowości i intuicji medialnej serwis internetowy Half.com zdobył 8 milionów użytkowników w trzy lata, i to przy minimalnych nakładach na płatną reklamę. Magazyn „Time” nazwał to „jednym z największych podbojów opinii publicznej” w historii. Firmy, które powierzyły swój marketing Hughesowi, doskonale na tym wyszły – stały się magnesami medialnymi i z małych zmieniły się w duże. Po prostu przeczytaj, co radzi Hughes i zrób to.

Mark Hughes jest dyrektorem zarządzającym firmy konsultingowej Buzzmarketing i gospodarzem programu radiowego The Buzz Factor. Uczy przedsiębiorców i zarządzających, jak kreować szum medialny wokół ich marek. Hughes zarządzał marketingiem takich firm, jak Half.com (spółka zależna od eBay), PepsiCo i PepBoys.

Linki:
:: www.buzzmarketing.com - strona autorska Mark Hughes’a
:: Buzz marketing - Wikipedia
:: Word of Mouth Marketing Association

:: Wydawnictwo MT Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz: