Moralny nieład; Margaret Atwood

21.02.2008 
Kategoria: #en, Atwood Margaret, wywiad, książka, Znak, autor


BookLounge @ YouTube

Księgarnia…

…Aukcje

:: Książka: Moralny nieład (Moral disorder); Margaret Atwood; Wyd. Znak (02.2008).
:: Wideo: Margaret Atwood, autorka książki. Poniżej fragment spotkania…

Moralny nieład to przewrotna autobiografia Margaret Atwood, rozpisana na jedenaście opowiadań. Nell, bohaterka wszystkich historii, codziennie roztrząsa banalne na pozór kwestie, które tak naprawdę dotykają istoty człowieczeństwa. Zastanawia się nad swoją tożsamością, nad tym, jak codzienne wybory kształtują jej osobowość i zmieniają bieg jej świata.


TheLavinAgency @ YouTube

Opowiada o relacjach z rodziną, z ukochanym mężczyzną i jego byłą żoną, ludziach, których poznała, i przeczytanych książkach, próbując określić siebie i swoje miejsce w świecie.

Każde z opowiadań pokazuje inną scenę z życia Nell: starszej kobiety u boku męża, dojrzewającego dziecka, niepewnej swojej sytuacji kochanki, zakochanej dziewczyny. Niechronologicznie ułożone historie obejmują ponad pół wieku: od lat 30. ubiegłego stulecia do chwili obecnej, i niemal cały krajobraz Kanady: wielkie miasta i ich przedmieścia, wiejskie gospodarstwa czy lasy na północy kraju.

„Jej historie mogą być powściągliwe w słowach, pełne ozdobników, surowe, brutalne lub pełne przebaczenia – są dokładnie takie, jakich chce autorka. To opowiadania pisane w najlepszym momencie życia”. „Times Literary Supplement”

Linki:
:: Margaret Atwood - strona autorki
:: Margaret Atwood - Wikipedia (pl)

:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: