Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły; Andrea Tornielli

13.02.2008 
Kategoria: Edycja Świętego Pawła, Tornielli Andrea, #it, książka


Janson Media @ VideoGoogle

Księgarnia…

…Aukcje

:: Książka: Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły; Andrea Tornielli; Edycja Świętego Pawła (01.2008).
:: Wideo: Padre Pio. The Beatification - fragment dok. filmu o o. Pio.

Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej za wstawiennictwem Ojca Pio na prośbę Karola Wojtyły i opatrzona wstępem samej uzdrowionej!

Autor stara się odrzucić wszystkie legendy, w które obrosło znaczące spotkanie przyszłego Papieża Jana Pawła II i Ojca Pio, dociera do świadków wydarzeń i ukazuje, na czym polegała ta niezwykła duchowa łączność obu wielkich postaci Kościoła. Osią książki jest spotkanie Karola Wojtyły i Zakonnika ze stygmatami w 1948 r., kiedy młody polski ksiądz studiujący w Rzymie udał się do San Giovanni Rotondo. Drugim ważnym elementem, na którym skupił się Tornielli, a który połączył te postaci, jest cudowne uzdrowienie Wandy Półtawskiej na prośbę Wojtyły za pośrednictwem Ojca Pio. Czytelnik znajdzie tu też odpowiedź na pytanie, dlaczego Papieżowi była tak bardzo bliska postać i duchowość Ojca Pio i jaki wpływ ta więź miała na przyspieszenie blokowanego przez lata jego procesu kanonizacyjnego. Fakty poparte są dokumentami i zebranymi wypowiedziami świadków.

Andrea Tornielli - znany watykanista, włoski dziennikarz („Il Giornale”), współpracuje z wieloma międzynarodowymi czasopismami jest autorem licznych publikacji na temat współczesnej problematyki Kościoła.

Linki:
:: Andrea Tornielli - Wikipedia (it)
:: Święty Ojciec Pio z Pietrelciny
:: Ojciec Pio - Wikipedia (pl)
:: Centrum Jana Pawła II - www.JanPawel2.pl
:: John Paul II - Vatican.va (en)
:: Jan Paweł II - Wikipedia (pl)

:: Edycja Świętego Pawła

Komentarze

Dodaj komentarz: