Kolor prawa; Mark Gimenez

23.02.2008 
Kategoria: Gimenez Mark, Sonia Draga, #en, książka, autor


Meet the Author @ VideoGoogle

Księgarnia…

…Aukcje

:: Książka: Kolor prawa (The Colour of Law); Mark Gimenez; Wydawnictwo Sonia Draga (02.2008).
:: Wideo: Mark Gimenez, autor książki.

„Kolor prawa to nie tylko wciągający thriller. To również ostra krytyka systemu prawnego i elity teksańskich milionerów, to zgrabnie poprowadzona fabuła. Duże pieniądze, polityczne intrygi, seksowne żony i piękne nieletnie – oto bolesna, choć prawdziwa, rzeczywistość wielkiego miasta”. Washington Post

Morderstwo Clarka McCalla wstrząsa opinią publiczną i stawia jego ojca, kandydata do Białego Domu, w dosyć niekorzystnym świetle, zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że McCall został zamordowany przez czarnoskórą prostytutkę w trakcie imprezy pełnej alkoholu, narkotyków i przygodnego seksu.

Scott Fenney, młody i ambitny prawnik, ciężko zapracował na to, by zostać wreszcie wspólnikiem w elitarnej kancelarii prawniczej w Dallas. Kiedy otrzymuje z urzędu obronę czarnoskórej prostytutki – Showandy Jones, nie przypuszcza, jak bardzo sprawa ta skomplikuje mu życie. Dopiero, gdy podczas procesu pojawią się kolejne naciski, zacznie się zastanawiać, komu tak naprawdę zależy, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego. Czy w imię sprawiedliwości Fenney będzie w stanie położyć na szali wszystko to, o co tak długo walczył?

Wartka akcja, potoczysta narracja, trudne tematy i niecodzienne wybory – wszystko to sprawiło, że powieść Gimeneza całymi tygodniami okupowała listy bestsellerów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Anglii, Irlandii oraz Australii.

Linki:
:: Mark Gimenez - strona autora
:: Wydawnictwo Sonia Draga

Komentarze

Komentarze (1) do Kolor prawa; Mark Gimenez

  1. Sebastian!! :: 09.03.2008 , 16:16

    Najlepsza Książka jaką czytałem!! Świetna pod każdym względem!! Gdyby ukazywały się tylko thrilery tak skonstruowane i napisane to niczym innym bym się nie zajmował jak tylko czytaniem i zagłembianiem się w treść!

    Jeszcze raz powtórze Powieść z Najwyższej półki!!

Dodaj komentarz: