Terror; Dan Simmons

11.03.2008 
Kategoria: patronat, Simmons Dan, PWR SA, muzyka, #en, książka


PBS @ YouTube

Księgarnia…

…Allegro.pl

:: Książka: Terror; Dan Simmons; Wydawnictwo PWR S.A. (03.2008).
:: Wideo: “Arctic Passage” (PBS, NOVA) - fragment filmu dok. o wyprawie sir Johna Franklina w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Poniżej zobacz także trzy impresje: “Icebergs”, “Iceberg rollover” i “Dive Antarctica”


ShaniaRichards @ YouTube - “Icebergs”

Maj roku 1845. Kierowana przez sir Johna Franklina ekspedycja wyrusza na statkach Erebus i Terror ku północnym wybrzeżom Kanady na poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego. 129 oficerów i marynarzy wie, że czeka ich wiele miesięcy trudów, siarczystego mrozu, głodu, walki z lodem, śniegiem, huraganowymi wiatrami, zwątpieniem i chorobami.

Wybuchowa mieszanka realizmu historycznego, powieści gotyckiej i starożytnej mitologii. Washington Post

Ta wielowątkowa opowieść z pewnością znajdzie wielu oddanych czytelników. Publishers Weekly

Nie mylą się. Spotyka ich to wszystko, a także coś jeszcze. Coś niewyobrażalnie gorszego. Coś, co czai się w arktycznej pustce, śledzi każdy ich ruch, karmi się lękiem i przerażeniem. Coś, przed czym uciec można tylko w objęcia śmierci.


mavecam @ YouTube - “Iceberg rollover”

Dan Simmons, autor m. in. bestsellerowej powieści „Hyperion”, szczegółowo odtwarza przebieg jednej z najbardziej zagadkowych i tragicznych wypraw w historii badań polarnych. „Terror” to fascynująca opowieść o determinacji, bohaterstwie i pragnieniu sławy, o heroizmie i podłości, o grozie czyhającej na każdym kroku, narastającej z każdym oddechem i uderzeniem serca.


bartbeck @ YouTube - “Dive Antarctica”

Linki:
:: Dan Simmons - strona autora
:: Dan Simmons - Wikipedia

:: John Alexander Franklin - Wikipedia
:: HMS Terror (1813) - Wikipedia
:: Arctic Passage - PBS, NOVA

:: Wydawnictwo PWR S.A.

Komentarze

Dodaj komentarz: