Obłęd serca; Chelsea Cain

17.03.2008 
Kategoria: patronat, Cain Chelsea, #en, zwiastun, Prószyński i S-ka, książka, autor


heartsickgretchen @ YouTube - Meet Gretchen Lowell (I)

Księgarnia…

:: Książka: Obłęd serca (Heartsick); Chelsea Cain; Wydawnictwo Prószyński i S-ka (18.03.2008).
:: Wideo: zwiastun książki (część I). Poniżej: Chelsea Cain, autorka książki oraz kolejne dwie części zwiastuna…

heartsickgretchen @ YouTube - Chelsea Cain’s Heartsick Tour Through Portland

Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano Wirtuozem. Wreszcie Archie na własnej skórze poczuł skalpel pięknej Gretchen Lowell, bo to ona właśnie okazała się nieuchwytnym monstrum zbrodni. Archie wprawdzie uszedł z życiem, ale jest wrakiem człowieka. Żyje na prochach, porzucił rodzinę, a przede wszystkim pozostaje w chorej relacji ze swą oprawczynią, którą regularnie odwiedza w więzieniu.


heartsickgretchen @ YouTube - Meet Gretchen Lowell (II)


heartsickgretchen @ YouTube - Meet Gretchen Lowell (III)

O książce napisali

Gretchen Lowell to najbardziej fascynująca i oryginalna postać seryjnego mordercy od czasów Hannibala Lectera.
- Chuck Palahniuk

W „Obłędzie serca” jest wszystko, co potrzeba: torturowany glina, osobliwa, nieznająca strachu bohaterka i chyba najbardziej przerażający seryjny morderca, jakiego kiedykolwiek wymyślono. Ta książka uzależnia!
- Tess Gerritsen

Tymczasem w mieście pojawia się inny seryjny morderca. Gdy ginie kolejna nastolatka, Archie po dwuletniej rekonwalescencji postanawia wrócić do pracy. Towarzyszy mu Susan, młoda dziennikarka, mająca napisać serię artykułów o nim i prowadzonym aktualnie śledztwie. Okazuje się, że korzenie tej zbrodni sięgają głęboko w przeszłość ich obojga.

Chelsea Cain. Amerykańska dziennikarka i pisarka, „Obłęd serca” jest jej debiutem literackim. Pisanie powieści (która rozrosła się do trylogii) zaczęła będąc w ciąży, a jej inspiracją była prawdziwa historia schwytania mordercy o dźwięcznym pseudonimie Greek River Killer. Mieszka z mężem i córką w Portland, w stanie Oregon.

Linki:
:: Chelsea Cain - oficjalna strona autorki
:: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Dodaj komentarz: