Co Pani tam czyta? (10)

17.03.2008 
Kategoria: Jaskółka Anna, Oziewicz Tina, Pniewska Bogna, Dwie Siostry, Jedność, recenzja, Agnieszka Wolny-Hamkało, książka


PolitykaPL @ YouTube

.

“Mów do mnie językiem ciała” - recenzje Agnieszki Wolny-Hamkało…

Mowa ciała. Jak ją odczytywać i właściwie z niej korzystać; Anna Jaskółka; Wydawnictwo Jedność (01.2008)

Dokładne zrozumienie, w jaki sposób naprawdę się komunikujemy, pomoże nam lepiej wyrazić siebie; doprowadzi do bardziej owocnych, pełniejszych relacji, a co za tym idzie do bardziej harmonijnego i szczęśliwego życia.

Wszyscy widzimy znaki ciała, a jednak nie w pełni doceniamy wagę komunikacji niewerbalnej, istotnie wpływającej na nasze postrzeganie innych ludzi oraz na nasz obraz w ich oczach.
Naturalną reakcją ciała jest natychmiastowe wyrażanie myśli, które przebiegają nam przez głowę. Nawet wytrawni pokerzyści, świetnie wytrenowani w tym, aby nie okazywać żadnych uczuć, nie potrafią ukryć przed doświadczonym obserwatorem zadowolenia, gdy mają w ręce dobre karty.

Jesteśmy najbardziej wyewoluowanym gatunkiem na Ziemi. Narzędziami naszego sukcesu są społeczne interakcje i komunikacja. Zdobycie wiedzy o tym, jak wyrażać siebie, znacząco podniesie nasze umiejętności porozumiewania się z otoczeniem i wzmocni pewność siebie.

O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki; Tina Oziewicz (tekst), Bogna Pniewska (ilustracje); Wydawnictwo Dwie Siostry (12.2007)

Zbiór opowiadań o niezwykłym świecie przedmiotów i zwierząt. Autorka z wielką czułością przygląda się łyżeczce do kawy, prysznicowi, muchomorowi, dostrzegając w nich odbicie ludzkich charakterów i postaw. Wyznania żabki, która niczym prawdziwa kobieta chciałaby być ładniejsza, lub muchomora z kompleksami to oczywista metafora naszych własnych trosk i pragnień. A jeśli przedmioty i zwierzęta naprawdę czują jak my? Po lekturze tych opowiadań zaczynamy w to wierzyć, a dzieci z wypiekami na twarzy przyglądają się domowym sprzętom i makaronowi w zupie.

Tina Oziewicz (ur. w 1971 r.) jest absolwentką filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Z córką i psem mieszka we Wrocławiu. “O wiadukcie…” to jej debiut literacki.

Bogna Pniewska (ur. w 1977 r. w Gdyni) - absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją książkową i edukacją artystyczną małych dzieci. Mama rocznej córeczki. Lubi patrzeć przez okno.

Link:
:: Wydawnictwo Jedność
:: Wydawnictwo Dwie Siostry

:: Blog Agnieszki Wolny-Hamkało

Komentarze

Dodaj komentarz: