Emigrantka z wyboru; Dana Parys-White

6.05.2008 
Kategoria: Parys-White Dana, Videograf II, książka, autor


Księgarnia…

…Allegro

:: Emigrantka z wyboru. Opowieść londyńska; Dana Parys-White; Wydawnictwo Videograf II (22.05.2008).
:: Dana Parys-White, autorka książki.

Prawdziwe losy emigrantów z Polski we wzruszającej, ale tez i zabawnej powieści.

‘Emigrantka z wyboru’ to wartko płynąca opowieść o ucieczce z polskiego piekła do brytyjskiego raju. Proste, uderzające refleksje zmieszane z ciepłą ironią i lekko podaną relacją stworzyły wart polecenia koktail. Lektura obowiązkowa dla wszystkich obecnych i potencjalnych emigrantów”.
Artur Pałyga - dramaturg, dziennikarz

„Książka Dany Parys-White jest interesująca z kilku powodów. Po pierwsze, główna bohaterka, Ewa, wybrała emigrację już piętnaście lat temu, kiedy Wielka Brytania zdawała nam się być nie mniej egzotyczna niż Australia, zaś złotówek na prawdziwą walutę nie wymieniano w żadnym banku świata. Po drugie, czytamy wspomnienia dojrzałej, inteligentnej kobiety, która obserwuje, myśli i ma wiele do powiedzenia nie tylko o sobie i najbliższych. Po trzecie, to nie forma jest w tej książce najważniejsza i stąd cierpkie, słodkie oraz pośrednie smaki życia są w tej prozie tak bardzo wyostrzone….”
Adam Molenda - dziennikarz, pisarz

„Choć tematem przewodnim są wspomnienia młodej kobiety uciekającej od polskiej beznadziejności przełomu lat 80-tych i 90-tych i szukającej rozwiązań w Anglii, jest to w rzeczywistości głęboka analiza postaw ludzkich. (…) …można być pewnym, że książka ta zainteresuje czytelnika na każdym poziomie intelektualnym, na każdym etapie doświadczenia życiowego i aktualnego nastroju.”
Peter Cwynar - Kalejdoskop, London, Ontario

„Wkraczając w świat londyńskiej opowieści Parys-White trzeba być gotowym na niezwykłą podróż (…) …na zmierzenie się z rzeczywistym wizerunkiem emigracji, odartym z mżonek i utopii, trudnym i fascynującym zarazem, satysfakcjonującym, ale wymagającym poświęceń i wyrzeczeń. Najtrudniejsza w tym wszystkim wydaje się jednak konieczność starcia z samym sobą, mocną i słabą stroną ludzkiego jestestwa. Zachęcam Państwa do lektury tej niezwykłej opowieści (…)”
Aleksandra Wiśniowska - Dziennik Polski, London, UK

Linki:
:: Dana Parys-White - oficjalna strona autorki
:: Wydawnictwa Videograf II

Komentarze

Komentarze (1) do Emigrantka z wyboru; Dana Parys-White

  1. Unefo :: 09.11.2009 , 14:50

    Książka to została ostatnio nomonowana do Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Londyn 2009

Dodaj komentarz: