Niepiosenki; Kazik Staszewski

19.05.2008 
Kategoria: Kosmos Kosmos, Staszewski Kazik, książka, autor


Księgarnia…

…Allegro

:: Niepiosenki; Kazik Staszewski; Wydawnictwo Kosmos Kosmos (16.05.2008)
:: Kazik Staszewski, autor książki.

Niepiosenki są dosyć pokaźnym zbiorem wszystkich dotychczasowych felietonów Kazika Staszewskiego, które powstawały od początku lat dziewięćdziesiątych, po dziś dzień. Wśród gazet i magazynów, w których można było je przeczytać są: Machina, Tylko Rock, Gazeta Wyborcza czy Dziennik .

Kazik Staszewski zaliczany jest do grona najważniejszych postaci polskiej sceny, szeroko pojętej, muzyki rozrywkowej, a zarazem do najbardziej opiniotwórczych. Wokalista, autor tekstów i nieraz również instrumentalista zespołów takich jak: Kult, Kazik Na Żywo, Buldog, El Dupa, z powodzeniem prowadzący także działalność solową. Kilkukrotny laureat Fryderyków, których konsekwentnie nie odbierał, Paszportu Polityki czy Nagrody MTV.

Ze wstępu Autora
Nazywam się Kazimierz Piotr Staszewski, syn Stanisława oraz Krystyny z domu Mojkowskiej. Urodziłem się 12 marca 1963 roku. (…)
Nigdy wcześniej nie zajmowałem się słowem pisanym. Naturalnie notowałem w rożnych kajetach teksty do piosenek, ale potem funkcjonowały one tylko i wyłącznie z muzyką, natomiast nigdy jako formy w jakiś tam sposób autonomiczne. (…)
Felietony moje zacząłem pisać kilkanaście lat temu. Niektóre z nich dotyczą spraw tak zamierzchłych, że dla wielu obecnie może to być bajka o żelaznym wilku. Te, które dotyczą spraw tak odległych, że moim zdaniem mogą się jawić jako niezrozumiałe, będę wspomagał paroma słowami wyjaśnienia, o ile sam będę pamiętał, o co mi wtedy chodziło. Analogicznie teksty, w których mi coś tam zmieniano, postaram się umieścić w wersjach oryginalnych, a nie w takich, jakimi zostały opublikowane.
Myślę, że te Niepiosenki umilą Państwu nadwyżkę czasu, jeśli takową posiadać raczycie, i pokażą mnie jako kolegę, który nie tylko śpiewa dla was na scenie. Przyjemnej lektury!

Linki:
:: Kazik.pl - oficjalna strona
:: Staszewski.art.pl - strona internetowa o twórczości Kazika
:: Kult - oficjalna strona zespołu

:: Wydawnictwo Kosmos Kosmos

Komentarze

Komentarze (2) do Niepiosenki; Kazik Staszewski

 1. baq0363 :: 01.06.2008 , 14:48

  już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam tę książkę

 2. damian :: 28.09.2009 , 20:04

  Czy te recenzję pisał 6-latek ??

  “..są dosyć pokaźnym zbiorem wszystkich dotychczasowych felietonów.. ”

  ‘Dosyć pokaźny zbiór’ sugeruje, ze nie ma tam wszystkich felietonów.

  ” wszystkich dotychczasowych felietonów, (..) które powstawały od początku lat dziewięćdziesiątych, po dziś dzień.”

  Nie mam ochoty aż tyle pisać, by wyjaśnić ile w tym zdaniu jest bezsensu.

  ” Wśród gazet i magazynów, w których można było je przeczytać są: Machina, Tylko Rock, Gazeta Wyborcza czy Dziennik . ”

  Stylistyka.

  ” polskiej sceny, szeroko pojętej,”

  Powinno być chyba ‘polskiej sceny szeroko pojętej’ ?? (bez przecinka ??)
  Pozatym myślę, że Kazikowi nie spodobały by te słowa. Disco polo to także polska scena szeroko pojęta. Calość nie jest podpisana, a więc gratuluje portalowi ksiazki.tv kawałka źle wykonanej roboty.

Dodaj komentarz: