Zabójczy spadek uczuć; Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska

6.06.2008 
Kategoria: Gacek Katarzyna, Szczepańska Agnieszka, Nowy Świat, wywiad, książka, autor


Księgarnia…

…Allegro.pl

:: Zabójczy spadek uczuć; Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska; Wydawnictwo Nowy Świat (02.2008).
:: Agnieszka Szczepańska, współautorka ksiązki. Poniżej druga część wywiadu…

‘Zabójczy spadek uczuć’ to porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy… trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli - ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego.

Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku - w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń - udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.

Link:
:: Wydawnictwo Otwarty Świat

Komentarze

Dodaj komentarz: