Mózg Kobiety; Louann Brizendine

23.08.2008 
Kategoria: Brizendine Louann, VM Group, #en, spotkanie, książka, autor


Księgarnia…

…Allegro.pl

:: Mózg Kobiety (The Female Brain); Louann Brizendine; Wyd. VM Group (2006).
:: Louann Brizendine - spotkanie wokół książki The Female Brain; 7 sierpnia 2008, Google’s Mountain View, CA, USA.

“W moim instytucie odkryliśmy, że mózg kobiety tak głęboko pozostaje pod wpływem hormonów, że w zasadzie można powiedzieć, iż to one decydują o formule jej świata, kształtując wartości i pragnienia oraz dzień po dniu mówiąc jej, co naprawdę jest ważne”.

Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej, niż determinuje – jak go tworzy. Można z niej dowiedzieć się na przykład:

Brizendine wyrządziła wielką przysługę wszystkim facetom, którzy głowią się nad wielką zagadką kobiecości. To wspaniały przewodnik po kobiecym świecie, każdy powinien przeczytać tę książkę.

Doktor Louann Brizandine ma 54 lata. Jest neuropsychiatrą. Studiowała w Yale University School of Medicine, ukończyła też neurobiologię w Berkeley. Obecnie pracuje na University of California, San Francisco. Jest założycielką Women’s and Teens Mood and Hormone Clinic. Jest autorką wielu artykułów publikowanych w profesjonalnych pismach medycznych i psychiatrycznych, jest też doskonale znana szerokiej publiczności jako popularny wykładowca i ekspert od kobiecego mózgu, często goszczący w programach radiowych i telewizyjnych. Mieszka – z mężem i synem – nad Zatoką San Franciso.

Linki:
:: Louann Brizendine - strona autorki
:: Louann Brizendine - Wikipedia (en)
:: Wydawnictwo VM Group

Komentarze

Dodaj komentarz: