Europa walczy 1939-1945; Norman Davies

9.09.2008 
Kategoria: Davies Norman, książka, Znak, autor


Księgarnia…

…Aukcje

:: Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo (Europe at War 1939 - 1945. No simple victory); Norman Davies; Wydawnictwo Znak (09.2008).
:: Norman Davies o swojej najnowszej książce.

Ktoś powiedział o Normanie Daviesie, że posiada dar, który mają tylko wielcy historycy - umiejętność przemyślenia przeszłości na nowo. Ktoś inny dodał: „Norman Davies ukazuje nam namiętności, poezję, mity i anegdoty równie dobrze jak historyczne fakty”.

Prawdziwości obu tych opinii dowodzi najnowsza książka Daviesa. Jeśli ktokolwiek mógł napisać coś nowego o II wojnie światowej - przedstawić nowy sposób patrzenia na nią - to właśnie Norman Davies. Autor bestsellerowego Powstania’ 44 i odkrywczej syntezy historii Polski, czyli Bożego igrzyska, dokonał tego w fascynujący i pouczający sposób.

Europa walczy 1939-1945 to udana realizacja na pozór niewykonalnego pomysłu: przedstawienia wszystkich aspektów II wojny światowej w Europie w jednej książce. Efektem jest zapierająca dech w piersiach, odkrywcza panorama historii kontynentu z lat 1939-1945. W przeciwieństwie do wielu publikacji na ten temat Norman Davies nie analizuje jednego wybranego zagadnienia wojny. Nie zajmuje się tylko armiami albo tylko cierpieniem ludności. Przedstawia całościową wizję konfliktu i demaskuje stronniczość jego dotychczasowego postrzegania. Książka Normana Daviesa z całą pewnością zrewolucjonizuje nasze myślenie o II wojnie światowej.

Linki:
:: Norman Davies - strona oficjalna
:: Norman Davies (Wikipedia)
:: Wydawnictwo Znak

:: Wydawnictwo Znak - kanał na YouTube
:: Emotikonfilm - produkcja filmowa

Komentarze

Dodaj komentarz: