Projekt Babilon; Andreas Wilhelm

17.11.2008 
Kategoria: AWM, Wilhelm Andreas, deaf, reklama, książka


Księgarnia…

…Aukcje

:: Projekt Babilon; (Projekt: Babylon); Andreas Wilhelm; AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski (2008).
:: Hiszpański zwiastun książki. Poniżej polska prezentacja książki


Pasterz pasący owce znajduje tajemniczą jaskinię, pokrytą różnymi napisami. Przyciąga go metaliczne, niebieskawe światło. Po chwili wybiega z krzykiem i zbiega w burzę po stromym zboczu. Co zobaczył? On już nie odpowie na to pytanie…

Dwaj eksperci wynajęci do supertajnego projektu ONZ mają zbadać tę sprawę:

Wkrótce do ich zespołu dołączy piękna i tajemnicza tłumaczka starożytnych tekstów Stefanie Krüger… Odtąd w jaskini będą się dziać jeszcze dziwniejsze rzeczy…

Troje badaczy napotyka na same trudności. Mają wielu przeciwników – od mera francuskiego miasteczka, który z niewyjaśnionych powodów nasyła na nich najemników, przez upartą i niebezpieczną Renée Colladon, wielką mistrzynię wolnomularzy, po Asha Modai, okrutnego czciciela Beliala. Tajemniczą jaskinią interesują się wszyscy, nawet… amerykański wywiad wojskowy.

Od wyników tych badań będzie również zależało, czy prezydent Francji nie straci swego urzędu na rzecz… warchoła politycznego, który nagle zyskuje na popularności jako potomek królewskich Merowingów, wywodzących swój ród od Jezusa z Nazaretu.

*

Projekt Babilon to pierwsza część trylogii, znana już niemieckim czytelnikom. Przygoda, romans, sensacja w połączeniu z lekkim piórem i rzetelną wiedzą autora, który, wprowadzając wątki mityczne, historyczne i archeologiczne, nie myli dat, postaci i miejsc – wszystko to daje fascynującą mieszankę.

Po raz pierwszy książka została wydana w 2006 roku w Niemczech. Do tej pory prawa do jej edycji wykupiły następujące kraje: Chiny, Czechy, Estonia, Hiszpania,Litwa, Rosja, Słowacja oraz Polska.

Prawa filmowe do powieści wykupił niemiecki koncern Neue Constantin TV.

Andreas Wilhelm urodził się w 1971 roku w Solingen. Wraz z rodzicami mieszkał w Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Nigerii i Portugalii. Po maturze przeprowadził się do Hamburga, gdzie wkrótce zaczął kierować działem koncepcyjnym w dużej agencji multimedialnej.

Po napisaniu kilku cieszących się powodzeniem książek dla dzieci i młodzieży zadebiutował jako powieściopisarz w 2006 roku, wydając Projekt: Babilon. Kolejna powieść z tej serii pod tytułem Projekt: Sakkara ukazała się drukiem w lutym 2007 roku.

Andreas Wilhelm administruje forum dyskusyjnym tworzonego dla i przez pisarzy. Jego reprezentantem jest agencja literacka Thomasa Schlücka. Andreas Wilhelm mieszka z żoną i dwójką dzieci pod Hamburgiem, gdzie obecnie pisze trzecią powieść.

Linki:
:: Andreas Wilhelm - strona autora (de)
:: Andreas Wilhelm - strona autora (en)

:: Projekt-Babilon.pl - strona książki (pl)
:: Projekt-Babylon.de - strona książki (nl)
:: Projekt-Babylon.de - strona książki (de)

:: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Komentarze

Komentarze (2) do Projekt Babilon; Andreas Wilhelm

  1. Kasia :: 13.06.2011 , 01:48

    Świetna trylogia.Czekam na więcej Pana książek.

  2. Kasia :: 13.06.2011 , 01:51

    Szkoda, że niema też w formie audiobooków. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz: