“Słony wiatr”, Marek Idczak

31.01.2009 
Kategoria: Idczak Marek, zwiastun, książka, Znak


Księgarnia…

…Aukcje

Słony wiatr‘; Marek Idczak; Wyd. Znak (2007) :: Reklama książki.

W absurdalnym świecie PRL-u był tylko jeden człowiek, który wiedział, jak prowadzić biznes. Aleksander Pająk, cinkciarz.

Handel dżinsami, obcą walutą, stręczycielstwo, napady, kradzieże, oszustwa - Milicja Obywatelska wiedziała niemal wszystko o jego nielegalnych interesach, ale zarzucenie sieci na Pająka sprawiało problem. Kiedy już prawie go schwytano, nadeszła depesza z najwyższego szczebla władzy i wstrzymano śledztwo, a ktoś postanowił zlikwidować waluciarza.

Trójmiasto w groteskowych oparach PRL-u, losy bossa sopockiej mafii, historia nie do końca miłosna, zabawna i gorzka zarazem, z domieszką sentymentu - o powieści Idczaka można wiele powiedzieć. Jedno jest pewne: unosi się w niej niepowtarzalny zapach wiatru znad morza.

[nota wydawcy]

Marek Idczak (ur. 1964) absolwent administracji, który imał się w życiu różnych zajęć, prozaik. Publikował na łamach wielu czasopism literackich, m.in. „Toposu”, „Pogranicza”. W 2002 roku zajął I miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Uniwersytet Gdański. Jego Opowiadania z Ogrodowej zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Słony wiatr jest pierwszą powieścią Idczaka.

Link:
:: Wydawnictwo Znak

Komentarze

Dodaj komentarz: