“Meksyk. Szlakiem zdobywców”, Mirosław Olszycki

18.12.2012 
Kategoria: Bernardinum, Olszycki Mirosław, książka, autor

“Meksyk. Szlakiem zdobywców”, Mirosław Olszycki, Wyd. Bernardinum :: Mirosław Olszycki @YT.

Meksyk. Szlakiem Zdobywców to filmowa, pełna przygód i fascynujących uniesień podróż tropem hiszpańskich konkwistadorów, bo jakże inaczej można określić spotkanie z bogatą i wciąż tajemniczą cywilizacją Azteków, Olmeków, Majów, która na początku XVI wieku starła się w krwawym boju z chrześcijańską Europą. Fabularne i pełne napięcia opowieści, starają się przenieść Czytelnika myślami do czasów podboju, a więc do lat, kiedy to Hernán Cortés wraz z grupą śmiałków, zdołał obalić granice świata śródziemnomorskiego, stwarzając podstawy nowego porządku rzeczy.


Mirosław Olszycki @YT.

Autor, wykorzystując miejscowe środki komunikacji, odważnie wkroczył do miejsc, gdzie nie docierają zwykli turyści. Takie miejsca jak Palenque, Sayil, Tikal, to tylko niektóre z nich. Filmując majańskie piramidy w Yaxchilan lub Indian Lacandon z Bonampak, przeprawiając się Rzeką Usumacinta do Gwatemali, ciągle zadawał sobie to samo pytanie: – Jak to jest możliwe, aby historia mogła potoczyć się takim torem?


Mirosław Olszycki @YT.


Mirosław Olszycki @YT.


Mirosław Olszycki @YT.

MEKSYK. Szlakiem zdobywców, Mirosław Olszycki
Wyd. Bernardinum (2012)

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ? - Wyd. Bernardinum
Szukaj też na: Selkar :: Lideria :: Nokaut :: Skąpiec :: Allegro

Mirosław Olszycki, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Autor książkowych esejów i powieści historycznej (m.in. “Peru“, “Zdobycie Kanionu Colca“, “Bramy Szeolu“), autor telewizyjnego programu podróżniczego oraz filmów dokumentalnych. Zrealizował wiele ekstremalnych wypraw w najdalsze zakątki świata, w tym (jako operator filmowy) wziął udział w zdobywczej wyprawie „Colca Condor 2008/2009” do najgłębszego kanionu na świecie - Kanionu Colca w Peru. Twórca Festiwalu Mediatravel.

(nw)

Linki:

:: Mirosław Olszycki
:: Wydawnictwo Berdardinum

Komentarze

Dodaj komentarz: